Ana içeriğe atla

2015 estetik diş fiyatları

Diş hekimliğinde estetik kaplamar artık rutin uygulamalar haline gelmiştir. Estetik kaplama diş ile ayırdedilemeyecek kadar doğal durur. Yüzey özellikleri dişe benzer. Işığı tam yansıtır ve diş eti ile uyumludur.
Bu kadar üstün özellikler taşıması beklenen diş kaplaması fiyatı sizce ne kadar olmalıdır? Kullanım ömrü en az on yıl olan diş kaplamalarını her yıl bir tane eskittiğimiz ayakkabı fiyatı ile hesaplasak on yılda 1000tl ile 3000 tl aralığında bir maliyet çıkıyor:)) 
Merak etmeyin diş kaplama fiyatları o kadar yüksek değil. Tabi sizin diş kalıbınıza göre hazırlanacak ve dişlerinizin rengi şekli ile uyumlu diş eti ile uyumlu bir diş kaplaması istiyorsanız bir miktar ödeme yapmanız gerekecek. 
Ödeyeceğiniz rakam metal porselen diş kaplaması için daha azdır. Çünkü yapım tekniği ve malzemesi daha ekonomiktİr. Yatırım maliyeti düşüktür. 
Zirkonyum diş kaplama fiyatı porselen diş fiyatına göre daha yüksektir. Çünkü malzeme farklıdır. Laboratuvar ücreti de farklıdır. Doğal görünen zirkonyum diş kaplama aynı zamanda üzerine takıldığı diş ile de tam uyumludur.
Lamina diş fiyatı estetik ve hassas bir çalışma olduğu için zirkonyum diş kaplama fiyatından daha yüksektir. Ancak verdiğiniz paranın karşılığını fazlası ile alırsınız çünkü tam estetik cam seramik ile yapıldığından çok başarılı sonuçlar alınır.
2015 diş fiyatları kategorisinde empress diş fiyatları da yüksek olan diş kaplamalardandır. Eksik dişiniz yoksa ve tam estetik kaplama ihtiyacınız varsa paraya kıymalı ve empress diş kaplama yaptırmalısınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır. İçerisinde metal geleneksel kaplamalar elmas grande faizler ile kesilerek çıkarılabilmesi tedir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalar da esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekir ise mutlaka kesilmesi gerekir.  Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplama…

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur?bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür.
Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur.
Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur.
Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır.
Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.
Sabahları ağızda kötü …

Diş hassasiyeti.Soğuk sızlaması.Nefes alırken diş sızlaması.

Diş hassasiyeti Hassas dişler için ne yapmalı ne zaman yapmalı? Diş hassasiyetinin ortaya çıkmasıyla belirli zamanlarda sızlayan dişleriniz birçok olumsuz durumu işaret ediyor olabilir. Ağız içerisindeki gelişen çürükler, diş eti çekilmeleri, diş sıkma ve gıcırdatma, diş ve bazen kök kırık ve çatlakları, hatalı diş fırçalama alışkanlıkları, beslenme alışkanlıklarındaki hatalar diş sızlaması diş hassasiyeti ve diş ağrılarına yol açabilir. En yüksek derecede hassasiyet algısı, çürük doku diş minesini tamamen harap ettiğinde görülür. Çürük olmadığı halde diş yüzeyinde madde kaybı da yüksek hassasiyet göstererek, dişin canlı dokusuna kadar ilerleyebilir. Bu da dişlerinizde hassasiyet hissetmenize yol açabilir. Diş fırçasından kaynaklanan hassas diş  Sert diş fırçası kullanımı ya da aşırı yumuşak diş fırçasının aşındırıcı özelliği ile diş yapısı zarar görebilmektedir. Fazla macun kullanımı veya hatalı fırçalama sonrasında genellikle baskın kullanılan elin denk geldiği bölgede oluşan aşınma…