Ana içeriğe atla

Güzel dişler zirkonyum laminate veneer ve dişeti estetiği nedir?

Zirkoyum porselen dişlerle sizde gülümsemek istermisiniz?

Zirkonyum porselen dişler bir çok şeyi değiştirebilir. Bizi arayın 05493474347

Zirkonyum diş kaplamaları için yan ürünler ile orjinal ürün arasında fiyat farkı vardır. Porselen diş fiyatına zirkonyum kaplama yaptırmak mümkün değildir. Ayrıntılı bilgi için randevu alınız.
zirkonyum diş
Zirkonyum Diş Kaplama Üst diş estetik uygulama.
Güzel bir gülüş için diş dudak ve yüz uyumu çok önemlidir. Birbirleri ile uyumlu ve orantılı olduklarında sizi ve çevrenizi mutlu eden bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz. Güzel dişler için bizi arayınız 05493474347
Diş ve diş etlerinin uyumu çok önemlidir. Böyle bir uyum yoksa diş eti kenarlarında yapılan küçük ayarlamalar ile estetik görünüm sağlanabilmektedir.
Sağlıklı bir diş eti açık pembe renktedir. Yüzeyi portakal kabuğuna benzer bir şekildedir. Gülümseme anında bütün dişler düz bir hizada birbirleriyle uyumlu görünmeli diş etleri fazla ortaya çıkmamalıdır.

zirkonyum diş kaplama
Zirkonyum porselen diş kaplama yapılmış bir hasta

Pembe diş eti çok görünüyorsa bu durumda diş eti estetiği" pembe estetik " uygulanmalıdır. Diş etlerinde ayrıca çekilmeler varsa bunlar düzeltilir. Bu şekilde asimetri ortadan kalkar. Bu uygulamada lokal anestezi yapılır ve hasta acı hissetmez.

Eğer gerekiyorsa sonrasında lamina yada zirkonyum diş porselen uygulamaları ile mükemmel estetik sonuçlar elde edilebilmektedir. Bunun için sadece diş hekiminize görünmeniz yeterli olacaktır.
En doğal ve uzun ömürlü dişin kendi dişiniz olduğunu unutmayın. Estetik zirkonyum porselen diş kaplamalarını tıbbi gereklilik durumlarında yapmayı tercih etmelidir.
Zirkonyum diş kaplamalar metal porselen diş kaplamalara göre çok daha üstün özelliktedirler. Diş etinde kararma ve morluk yapmazlar diş eti kanamasına neden olmazlar zirkonyum diş ışığı iyi yansıtır ve estetik dişlerin yapımı zirkonyum kaplamalar ile mümkün olmaktadır.


Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır. İçerisinde metal geleneksel kaplamalar elmas grande faizler ile kesilerek çıkarılabilmesi tedir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalar da esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekir ise mutlaka kesilmesi gerekir.  Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplama…

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur?bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür.
Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur.
Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur.
Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır.
Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.
Sabahları ağızda kötü …

Diş hassasiyeti.Soğuk sızlaması.Nefes alırken diş sızlaması.

Diş hassasiyeti Hassas dişler için ne yapmalı ne zaman yapmalı? Diş hassasiyetinin ortaya çıkmasıyla belirli zamanlarda sızlayan dişleriniz birçok olumsuz durumu işaret ediyor olabilir. Ağız içerisindeki gelişen çürükler, diş eti çekilmeleri, diş sıkma ve gıcırdatma, diş ve bazen kök kırık ve çatlakları, hatalı diş fırçalama alışkanlıkları, beslenme alışkanlıklarındaki hatalar diş sızlaması diş hassasiyeti ve diş ağrılarına yol açabilir. En yüksek derecede hassasiyet algısı, çürük doku diş minesini tamamen harap ettiğinde görülür. Çürük olmadığı halde diş yüzeyinde madde kaybı da yüksek hassasiyet göstererek, dişin canlı dokusuna kadar ilerleyebilir. Bu da dişlerinizde hassasiyet hissetmenize yol açabilir. Diş fırçasından kaynaklanan hassas diş  Sert diş fırçası kullanımı ya da aşırı yumuşak diş fırçasının aşındırıcı özelliği ile diş yapısı zarar görebilmektedir. Fazla macun kullanımı veya hatalı fırçalama sonrasında genellikle baskın kullanılan elin denk geldiği bölgede oluşan aşınma…