Ana içeriğe atla

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur?

bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor.
Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında
son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş
tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi.
Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür.
Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur.
Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur.
Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır.
Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.
Sabahları ağızda kötü bir tat ve koku hissedilebilir.
Bunu önlemenin en iyi yolu diş etine baskı yapan kaplamaların çıkarılmasıdır.
Birleşme bölgesinde baskı uygulamayan geçici dişler yapılır. Diş etinizin sağlıklı hale gelmesinin ardından diş etlerinde koyulaşma ve kanama yapmayacak şekilde zirkonyum diş kaplamalarınız takılır.

Diş eti sağlığına kavuşunca hassas bir ölçü ile laboratuvara gönderilir. Son teknoloji bilgisayarlı tarayıcı ile taranan diş modeli, ekranda parametreleri girilerek freze cihazına gönderilir. Cad cam zirkonyum frezleme makinasından çıkan kazınmış zirkonyum blokların üzerine porselen işlenir.

DİŞ ETİ RENKENMESİ TEDAVİSİSİ

porselen diş kaplama
Metal porselen diş
zirkonyum porselen diş kaplama
Zirkonyum porselen diş

Diş eti renklenmesinin nedenini bulduktan sonra tedavi edilmesi son derece basittir. Diş kaplamasının yaptığı baskı nedeni ile morarmış diş etleri kaplamanın baskısı giderildiğinde düzelecektir. Bazen metalin dişeti renginde bozulmalara neden olduğunu biliyoruz. Bu gibi durumlarda metal uzaklaştırıldıktan sonra diş etinin takip edilmesi ve takip durumuna göre hareket edilmesi gerekir. Diş etinde devam eden renklenmeler depigmentasyon adı verilen işlem sayesinde giderilebilmektedir.

ÖNCE SONRAAğızda mükemmel sonuçlar alınan zirkonyum altyapılı porselen kaplamalar ile hastaların yüzü artık daha çok gülüyor. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya estetik diş kaplamaları hakkında bilgi veriyor.

Size uygun diş eti renklenmesi yapmayan diş kaplaması hakkınd bilgi alamk için randevu alabilirsiniz. Telefonda sizin mevcut durumunuzu görmeden bilgi vermek mimkün olamaz. bunun için http://www.drsertac.com/iletisim adresine göz atabilir ve randevu alabilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır. İçerisinde metal geleneksel kaplamalar elmas grande faizler ile kesilerek çıkarılabilmesi tedir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalar da esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekir ise mutlaka kesilmesi gerekir.  Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplama…

Diş hassasiyeti.Soğuk sızlaması.Nefes alırken diş sızlaması.

Diş hassasiyeti Hassas dişler için ne yapmalı ne zaman yapmalı? Diş hassasiyetinin ortaya çıkmasıyla belirli zamanlarda sızlayan dişleriniz birçok olumsuz durumu işaret ediyor olabilir. Ağız içerisindeki gelişen çürükler, diş eti çekilmeleri, diş sıkma ve gıcırdatma, diş ve bazen kök kırık ve çatlakları, hatalı diş fırçalama alışkanlıkları, beslenme alışkanlıklarındaki hatalar diş sızlaması diş hassasiyeti ve diş ağrılarına yol açabilir. En yüksek derecede hassasiyet algısı, çürük doku diş minesini tamamen harap ettiğinde görülür. Çürük olmadığı halde diş yüzeyinde madde kaybı da yüksek hassasiyet göstererek, dişin canlı dokusuna kadar ilerleyebilir. Bu da dişlerinizde hassasiyet hissetmenize yol açabilir. Diş fırçasından kaynaklanan hassas diş  Sert diş fırçası kullanımı ya da aşırı yumuşak diş fırçasının aşındırıcı özelliği ile diş yapısı zarar görebilmektedir. Fazla macun kullanımı veya hatalı fırçalama sonrasında genellikle baskın kullanılan elin denk geldiği bölgede oluşan aşınma…