Ana içeriğe atla

Sağlık turizmi


TATİL ve TEDAVİ BİR ARADA

İnsanlar günümüzde sağlık sorunlarını çözerken,yalnızca kendi ülkelerindeki hekimleri ya da fiyatları değil;en iyi çözüm ve en iyi fiyat seçeneklerini değerlendirerek hareket ediyor.Bundan yola çıkarak; tedavi vetatil amaçlı,şehirlerarası ya da ülkelerarası yapılan seyahatlere “Sağlık Turizmi” deniliyor.Bireylerin doğal kaynaklardan,medikal hizmetlerden, turistik tesislerden; sağlık ve dinlenme ihtiyaçlarını karşılayarak;sıhhatini korumak, şifa bulmak ve tedavi olmak amacıyla aldıkları hizmetlerin tamamı sağlık turizmi çatısı altında bulunuyor. Sağlık turizmi aynı zamanda hastaların ve hasta ailelerinin rahatlığını sağlamak için tıbbi seçenekler sunmayı hedefliyor.

Sağlık Turizmi; Bir ülkeden diğer ülkeye herhangi bir sebeple (bekleme süresinin uzunluğu, tedavinin ekonomikliği veya daha kaliteli sağlık hizmeti v.b.) sadece tedavi için gidilmesidir.Hastane dışında gidiş dönüş ve konaklama esnasında karşılaştığı olaylar turizm kapsamında değerlendirilmelidir. Diş sorunu yaşayan hastalarımızın en rahat ortamda konaklaması, güvenilir ve profesyonel doktorlardan tedavi alması,tedavi süresi boyunca boş zamanlarını da değişik aktivitelerle değerlendirmesi sağlık turizminin alanına girmektedir. Son yıllarda ülkemizde Özel sağlık sektöründe çok ciddi atılımlar olup, Avrupa standartlarıyla yarışabilecek düzeyde özel hastaneler artmaya başlamıştır.Kalitede yarışabileceğimiz gibi maliyetler açısından da rahatlıkla Avrupa ile yarışacak durumdayız.Bu nedenle tedavi için ülkemizi ve şehrimizi düşünen hastalarımız çok düşük rakamlara hem tedavilerini olacak hem de tedavi süresince boş zamanlarını en mükemmel şekilde değerlendirmiş olacaklardır.

Avrupa da gelinen nokta pahalıya sağlık hizmeti almak zorunda kalan sigorta için, hem de kapsam dışı kalan hizmetlerde sigortalı için daha ucuz, ama kaliteden taviz vermeyen, bekleme süresi kısa olan sağlık hizmeti sunucularına ihtiyaç vardır. Neticede Avrupa yurtdışından ucuza sağlık hizmeti almaya aday haline gelmiştir.   Kayseri’nin sanayi sektöründe ülke çapında ve ülkeler nezdinde adını duyurması hizmet sektörünün de önünü açmış,son yıllarda  dünya standartları ile yarışacak potansiyele sahip hastane ve dal merkezleri açılmıştır. Eskiden olduğu gibi hastalar artık İstanbul’a,Ankara’ya veya yurtdışına Kalp ameliyatı,göz lazer tedavisi veya diş implant tedavisi için gitmeye gerek görmemektedir.Bunun nedeni hem maliyet hem de kalite yönüyle dünya standartları ile rekabet edebilecek hastanelerin açılması ve hizmet alt yapısının oluşturulmasıdır.Biz de Dentalpark Diş Hastanesi olarak bu alt yapıyı oluşturduğumuzu düşünüyoruz.Öncelikle Almanya,Hollanda,Danimarka,Belçika gibi gurbetçilerimizin yoğun olduğu ülkelerde,sigorta firmaları ile anlaşma yollarını arıyoruz. Oralardaki diş maliyetlerini analiz ederek,onlarla rekabet edebilecek daha uygun maliyetlerle hem tedavi hem tatil paketleri hazırlıyoruz.   Hastanemizde İmplant tedavisinden estetik protez uygulamalarına, Çene cerrahisi operasyonlarından kanal tedavisi ve dolgularına kadar dişe dair tüm hizmetleri tecrübeli ekibimizle en uygun fiyatlara kaliteden taviz vermeden sunduğumuza inanıyoruz..

Sağlık turizminde asıl olan tedavidir.Diğer konaklama ve tatil imkanları tedavi süreci boyunca hastalarımızı rahat ettirebilme,boş zamanlarını değerlendirebilme adına düzenlenmiş organizasyonlardır.Hastalarımızdan öncelikli olarak istediğimiz şey bir diş kliniğinde PANORAMİK X-RAY dediğimiz diş filimini çektirip info@dentalpark.com.tr adresine mail atmaları.Bu filme göre  diş tedavileri hem maliyet olarak hem de süre olarak doktorlarımız tarafından değerlendirilir.  Ortaya çıkan tabloya göre ister bizim paketlerimizden birini seçerek isterse kendi ayarlayacağı bir proğramla tedavi sürecini başlatmış olur.İlimize gelen hastalarımız istenirse havaalanından rehberlerimiz tarafından alınarak ön muayene için hastanemize getirilebilmektedir.Yapılan ön muayene sonucunda size verilecek muayene planına göre kaç günlük bir tedavi verileceği belirlendikten sonra hastalarımızın isteğine göre;

Sadece Tedavi
Tedavi + Konaklama
Tedavi + Konaklama + Gezi

paketlerinden biri seçilir ve tedavi süreci belirlenir.Maksadımız tedavi sürecinizi daha keyifli hale getirebilmek.Çünkü biz gülümsetmeyi seviyoruz. Tedavileri biten hastalarımız havaalanına yine rehberlerimiz tarafından götürülerek tedavi süreci tamamlanır.


HANGİ DURUMLARDA İMPLANT YAPILIR?
Tek diş eksikliğinin komşu sağlam dişlere dokunulmadan giderilmesinde, birden fazla diş eksikliğinin, takılıp çıkartılan protezler yerine, implantlar yardımı ile sabit köprüler yapılarak giderilmesinde


ww.zirkonyumdisfiyati.com www.dislerinibeyazlat.com www.zirkonyumdisnedir.com www.zirkonyum-dis.com

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır. İçerisinde metal geleneksel kaplamalar elmas grande faizler ile kesilerek çıkarılabilmesi tedir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalar da esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekir ise mutlaka kesilmesi gerekir.  Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplama…

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur?bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür.
Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur.
Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur.
Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır.
Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.
Sabahları ağızda kötü …

Diş hassasiyeti.Soğuk sızlaması.Nefes alırken diş sızlaması.

Diş hassasiyeti Hassas dişler için ne yapmalı ne zaman yapmalı? Diş hassasiyetinin ortaya çıkmasıyla belirli zamanlarda sızlayan dişleriniz birçok olumsuz durumu işaret ediyor olabilir. Ağız içerisindeki gelişen çürükler, diş eti çekilmeleri, diş sıkma ve gıcırdatma, diş ve bazen kök kırık ve çatlakları, hatalı diş fırçalama alışkanlıkları, beslenme alışkanlıklarındaki hatalar diş sızlaması diş hassasiyeti ve diş ağrılarına yol açabilir. En yüksek derecede hassasiyet algısı, çürük doku diş minesini tamamen harap ettiğinde görülür. Çürük olmadığı halde diş yüzeyinde madde kaybı da yüksek hassasiyet göstererek, dişin canlı dokusuna kadar ilerleyebilir. Bu da dişlerinizde hassasiyet hissetmenize yol açabilir. Diş fırçasından kaynaklanan hassas diş  Sert diş fırçası kullanımı ya da aşırı yumuşak diş fırçasının aşındırıcı özelliği ile diş yapısı zarar görebilmektedir. Fazla macun kullanımı veya hatalı fırçalama sonrasında genellikle baskın kullanılan elin denk geldiği bölgede oluşan aşınma…