Ana içeriğe atla

Zirkonyum Kaplama Özellikleri

     Zirkonyum estetik bir diş kaplamadır. Metalin olumsuz özelliklerini ortadan kaldırmak için kullanılır. Daha çok estetik amaçlı olarak kullanılan zirkonyum dişler kırık, kanal tedavili, çapraşık, rengi ve yüzey özellikleri bozulmuş dişlere uygulanabilir . Önceden yapılmış metal porselen dişlerin sökülüp bunların yerine zirkonyum diş kaplama yapılması da mümkündür .     Zirkonyum diş kaplamalar ışık geçirgen oldukları için doğal dişe yakın görüntü verirler . Zirkonyum dişler biyolojik olarak uyumludur ve metal porselen dişler gibi alerjiye neden olmazlar .
    Zirkonyum diş kaplama diş eti ile biyolojik olarak tam uyumlu olduğu için diş eti kenarında morluklar oluşmaz.
Zirkonyum diş kaplamalar bilgisayar yardımıyla üretildikleri için kesik diş ile tam bir uyum sağlarlar ve bu sayede alttaki dişin çürümesini önüne geçilir . Çünkü diş ile çok iyi bir uyumu vardır . Bu uyum sayesinde kaplama altında çürük oluşma ihtimali ortadan kalkar .
    Zirkonyum diş kaplamalar kesik dişlerin üzerine yapıştırılır ihtiyaç duyulduğunda bu kaplamaları çıkarmak mümkündür . özellikle ön dişlerde kullanılan  zirkonyum kaplamalar renk olarak kendi diş renginize en yakın sonuç veren kaplama türlerinden birisidir . İhtiyaç olduğunda 18 yaşında dile soğuk diş kaplamalarının yapılması mümkündür . Dayanıklılık olarak neredeyse metal altyapılı porselen kaplamalar kadar sağlamdır.
    Estetik Diş kaplama ihtiyacınız var ise size uygun en iyi alternatifi birlikte belirleyelim. 02126616979

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır. İçerisinde metal geleneksel kaplamalar elmas grande faizler ile kesilerek çıkarılabilmesi tedir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalar da esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekir ise mutlaka kesilmesi gerekir.  Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplama…

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur?bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür.
Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur.
Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur.
Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır.
Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.
Sabahları ağızda kötü …

Diş hassasiyeti.Soğuk sızlaması.Nefes alırken diş sızlaması.

Diş hassasiyeti Hassas dişler için ne yapmalı ne zaman yapmalı? Diş hassasiyetinin ortaya çıkmasıyla belirli zamanlarda sızlayan dişleriniz birçok olumsuz durumu işaret ediyor olabilir. Ağız içerisindeki gelişen çürükler, diş eti çekilmeleri, diş sıkma ve gıcırdatma, diş ve bazen kök kırık ve çatlakları, hatalı diş fırçalama alışkanlıkları, beslenme alışkanlıklarındaki hatalar diş sızlaması diş hassasiyeti ve diş ağrılarına yol açabilir. En yüksek derecede hassasiyet algısı, çürük doku diş minesini tamamen harap ettiğinde görülür. Çürük olmadığı halde diş yüzeyinde madde kaybı da yüksek hassasiyet göstererek, dişin canlı dokusuna kadar ilerleyebilir. Bu da dişlerinizde hassasiyet hissetmenize yol açabilir. Diş fırçasından kaynaklanan hassas diş  Sert diş fırçası kullanımı ya da aşırı yumuşak diş fırçasının aşındırıcı özelliği ile diş yapısı zarar görebilmektedir. Fazla macun kullanımı veya hatalı fırçalama sonrasında genellikle baskın kullanılan elin denk geldiği bölgede oluşan aşınma…