Ana içeriğe atla

En yakın diş hekimi Küçükçekmece


İhmal edilmemesi gereken sağlık sorunlarından bir tanesi de diş sağlığıdır. Sindirim sisteminin başlangıcı olan ağzı ve dişlerimiz düzenli bakım gerektirir. Dişler sürdüğü andan itibaren yemek yedikte kirlenir. Her yemekten sonra düzenli diş fırçalaması gerekir. Dişler fırçalanmadığı zaman üzerinde biriken yemek artıkları özellikle diş ve diş etinin birleştiği bölgelerde ve ara yüzlerde bakteri plağı adı verilen ve diş çürüğüne neden olan kalıntıların oluşmasına sebep olur. 
Diş Çürüğü ve diş eti hastalıkları az ve dişlerde görülen en önemli sağlık problemidir. Her iki hastalığında tedavisi son derece basittir. Ancak bu hastalıklar ilerlemeden diş doktoruna giderek tedavi ettirilmesi gerekir. 
Diş tedavilerinde başlamadan önce gidilecek diş ekimi veya klinik ile ilgili bir araştırma yapılır. Özellikle büyük şehirlerde ikamet ettiğimiz yere veya işyerimize en yakın diş ekimi birinci tercih olacaktır. Ancak mesafenin yakın olmasından ziyade yapılacak işlem konusunda bilgili ve donanımlı
 Bir klinik ile diş ekiminın bulunması daha önemlidir. Yaşadığımız yere en yakın bir şekil mi bize ulaşım konusunda ve randevular konusunda büyük avantaj sağlar ancak tedavinin yolunda gitmesi her şeyden önemlidir. Yapılan diş eti tedavisi iyi sonuç alındığında ömür boyu kullanacağımız dişlerimizin sağlığı için büyük katkı sağlar. Dişeti hastalığı tedavi edilmediğinde işler zaman içerisinde sızlamaya başlar diş etleri çekilir ve ileriki dönemlerde işler az içinde sallanarak çektirilmek zorunda kalınır. Dişeti hastalığı diş eti kanaması ve ağız kokusuyla kendisini belli eder.
Diş çürüğü de başlangıç aşamasında soğuk sıcak hassasiyeti dişler arasında lifli besinlerin girmesi ve ağız kokusu ile belirti veren bir rahatsızlıktır. Diş Çürüğü tedavisi ilerleme ben yapıldığı nda dolgu ile senelerce sorunsuz kullanabileceğiniz tedaviler ortaya çıkar. İlerlemiş diş Çürüğü tedavisi her zaman sorun yaratabilir. Çünkü çürük ve dolgulu dişim sinirine yaklaştıkça dolgu yapıldıktan sonra bile soğuk sıcak hassasiyeti devam edecektir. Eğer bu hassasiyet giderek artarsa veya çiğnedi ne zaman gece ağrı yapmaya devam ederse kanal tedavisi gerektirebilir. Dolgu yapıldığında dişim sinirinin alınması gerekmez. Ancak ilerlemiş çürükler yani dişin sinirine kadar ulaştığını gördüğümüz durumlarda dişin kanal tedavisi yapılması gerekir. Kanal tedavisi maliyeti diş dolgusundan ayrı olarak hesaplanır. Bir dişe dolgu yapıldığında ödediğiniz ücret üzerine yapılan kanal tedavisinin ücreti ayrıca ödenmesi gereken bir ücrettir. İşlerin erken dönem fark edilen sorunları tedavi için daha kısa süre gerektirir ve daha ucuz bir maliyet ile tedavi edilebilir. Sağlık ile İlgili her türlü sorunda geç kalmadan doktora gitmek son derece büyük önem taşır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır. İçerisinde metal geleneksel kaplamalar elmas grande faizler ile kesilerek çıkarılabilmesi tedir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalar da esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekir ise mutlaka kesilmesi gerekir.  Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplama…

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur?bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür.
Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur.
Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur.
Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır.
Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.
Sabahları ağızda kötü …

Diş hassasiyeti.Soğuk sızlaması.Nefes alırken diş sızlaması.

Diş hassasiyeti Hassas dişler için ne yapmalı ne zaman yapmalı? Diş hassasiyetinin ortaya çıkmasıyla belirli zamanlarda sızlayan dişleriniz birçok olumsuz durumu işaret ediyor olabilir. Ağız içerisindeki gelişen çürükler, diş eti çekilmeleri, diş sıkma ve gıcırdatma, diş ve bazen kök kırık ve çatlakları, hatalı diş fırçalama alışkanlıkları, beslenme alışkanlıklarındaki hatalar diş sızlaması diş hassasiyeti ve diş ağrılarına yol açabilir. En yüksek derecede hassasiyet algısı, çürük doku diş minesini tamamen harap ettiğinde görülür. Çürük olmadığı halde diş yüzeyinde madde kaybı da yüksek hassasiyet göstererek, dişin canlı dokusuna kadar ilerleyebilir. Bu da dişlerinizde hassasiyet hissetmenize yol açabilir. Diş fırçasından kaynaklanan hassas diş  Sert diş fırçası kullanımı ya da aşırı yumuşak diş fırçasının aşındırıcı özelliği ile diş yapısı zarar görebilmektedir. Fazla macun kullanımı veya hatalı fırçalama sonrasında genellikle baskın kullanılan elin denk geldiği bölgede oluşan aşınma…