Ana içeriğe atla

Zirkonyum yapılan hasta mutlu

Zirkonyum Diş kaplama Diş Hekimi
Zirkonyum diiş kaplama örnek. Diş Dr. Sertaç Kızılkaya
Doğal diş görüntüsü için tercih edilen kaplama yöntemi olan zirkonyum diş kaplamalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istermisiniz?
Zirkonyum diş nedir?
Altyapısında metal bulunmayan estetik diş kaplamalardır.
Kaç dişe kadar zirkonyum kaplama yapılabilir?
Tek bloktan 14 diş olarak tek parça diş kaplaması yapılabilir. Ancak mümkün olduğu kadar diş kaplamalarını birden fazla parça ile yapmak tercih edilir. Dişlerde ortaya çıkabilecek bir sorun veya dişlerin kırılması gibi durumlarda bütün diişlerin sökülmesine gerek kalmaz.
Estetik diş kaplama olarak tek tek uygulamak mmkün müdür?
Evet diş hekiminiz gerekli gördüğünde zirkonyum diş kaplamalarınızı tek tek yapabilir.
Diş etinde metal porselen diş kaplamalarından dolayı oluşmuş koyu renklenme geçer mi?
Zirkonyum diş kaplama yapıldığında diş etlerinizin rengi düzelecektir.
Diş etlerim çekiliyor. Zirkonyum diş sonrası çekilme duracak mı?
Diş eti çekilmesi eski köprülerin veya diş kaplamalarının hatalı uygulamalarından kaynaklı ise diş eti çekilmesi sorununuz iyi yapılmış zirkonyum diş kaplama sonrasında duracaktır. Ancak diş sıkma veya ağız solunumu gibi nedenlerden kaynaklanan diş eti çekilmesi bu etkenler kalkamadan durmaz.

www.dislerinibeyazlat.com 
www.zirkonyumdisnedir.com 
www.zirkonyum-dis.com
Posted by Picasa

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır. İçerisinde metal geleneksel kaplamalar elmas grande faizler ile kesilerek çıkarılabilmesi tedir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalar da esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekir ise mutlaka kesilmesi gerekir.  Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplama…

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur?bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür.
Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur.
Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur.
Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır.
Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.
Sabahları ağızda kötü …

Diş hassasiyeti.Soğuk sızlaması.Nefes alırken diş sızlaması.

Diş hassasiyeti Hassas dişler için ne yapmalı ne zaman yapmalı? Diş hassasiyetinin ortaya çıkmasıyla belirli zamanlarda sızlayan dişleriniz birçok olumsuz durumu işaret ediyor olabilir. Ağız içerisindeki gelişen çürükler, diş eti çekilmeleri, diş sıkma ve gıcırdatma, diş ve bazen kök kırık ve çatlakları, hatalı diş fırçalama alışkanlıkları, beslenme alışkanlıklarındaki hatalar diş sızlaması diş hassasiyeti ve diş ağrılarına yol açabilir. En yüksek derecede hassasiyet algısı, çürük doku diş minesini tamamen harap ettiğinde görülür. Çürük olmadığı halde diş yüzeyinde madde kaybı da yüksek hassasiyet göstererek, dişin canlı dokusuna kadar ilerleyebilir. Bu da dişlerinizde hassasiyet hissetmenize yol açabilir. Diş fırçasından kaynaklanan hassas diş  Sert diş fırçası kullanımı ya da aşırı yumuşak diş fırçasının aşındırıcı özelliği ile diş yapısı zarar görebilmektedir. Fazla macun kullanımı veya hatalı fırçalama sonrasında genellikle baskın kullanılan elin denk geldiği bölgede oluşan aşınma…