Ana içeriğe atla

Zirkonyum yapılan hasta mutlu

Zirkonyum Diş kaplama Diş Hekimi
Zirkonyum diiş kaplama örnek. Diş Dr. Sertaç Kızılkaya
Doğal diş görüntüsü için tercih edilen kaplama yöntemi olan zirkonyum diş kaplamalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istermisiniz?
Zirkonyum diş nedir?
Altyapısında metal bulunmayan estetik diş kaplamalardır.
Kaç dişe kadar zirkonyum kaplama yapılabilir?
Tek bloktan 14 diş olarak tek parça diş kaplaması yapılabilir. Ancak mümkün olduğu kadar diş kaplamalarını birden fazla parça ile yapmak tercih edilir. Dişlerde ortaya çıkabilecek bir sorun veya dişlerin kırılması gibi durumlarda bütün diişlerin sökülmesine gerek kalmaz.
Estetik diş kaplama olarak tek tek uygulamak mmkün müdür?
Evet diş hekiminiz gerekli gördüğünde zirkonyum diş kaplamalarınızı tek tek yapabilir.
Diş etinde metal porselen diş kaplamalarından dolayı oluşmuş koyu renklenme geçer mi?
Zirkonyum diş kaplama yapıldığında diş etlerinizin rengi düzelecektir.
Diş etlerim çekiliyor. Zirkonyum diş sonrası çekilme duracak mı?
Diş eti çekilmesi eski köprülerin veya diş kaplamalarının hatalı uygulamalarından kaynaklı ise diş eti çekilmesi sorununuz iyi yapılmış zirkonyum diş kaplama sonrasında duracaktır. Ancak diş sıkma veya ağız solunumu gibi nedenlerden kaynaklanan diş eti çekilmesi bu etkenler kalkamadan durmaz.

www.dislerinibeyazlat.com 
www.zirkonyumdisnedir.com 
www.zirkonyum-dis.com
Posted by Picasa

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır.
İçerisinde metal olan geleneksel kaplamalar elmas frezler ile kesilerek çıkarılabilir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalarda esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekince, mutlaka kesilmesi gerekir.
Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplaması çıkarıldı…

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur?bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür.
Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur.
Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur.
Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır.
Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.
Sabahları ağızda kötü …

ZİRKONYUM DİŞ YORUMLAR VE YAPTIRAN ÜNLÜLER

Beğenilen bir insan olmak  içgüdüsel bir davranıştır. İnsan olduğunu beğenilmek için ne gerekiyorsa yapar. Çünkü beğenilen bir insan toplumda kendisini kabul ettirebilir. Bu sayede hem iş yaşantısında hem de özel yaşantısında istediği yaşam standardını yakalayabilecektir. Beğenilmek sadece iyi huylu olmak ile maalesef mümkün olamamaktadır. Kişinin davranışları toplumda yer edilmesini sağlasa da özellikle ilk görünüm anında estetik  ve estetik diş görüntüsü yüzündeki simetri ve dişlerinin rengi olumlu bir fikir oluşması için büyük oranda katkı sağlar. Bu durumu bilimsel araştırmalar ile de kanıtlanmış olan uzmanlar Özellikle insan vücudunda kabul edilebilir bir simetri olması gerektiğini söylemektedir. Dişler sadece yemek yemek için değil dudak ve yanak dokularını desteklemek ve aynı zamanda konuşma sırasında seslerini doğru çıkarabilmek için fonksiyon sağlarlar. Dişlerin kaybedilmesinin önemli sindirim sistemi rahatsızlıklarına yol açtığını biliyoruz. Diş eti hastalıkları da ağız koku…