Ana içeriğe atla

Zirkonyum Kaplama

Estetik Diş Hekimliği alanında eskiden sık kullanılan porselen kaplamalardan vazgeçilerek daha dirençli estetik olan zirkonyum dişlere rağbet artmıştır.

Zirkonyum Nedir?
Porselen kaplamalarda iç kısımlarda kullanılan metaller diş eti ve dokularına zarar verdiğinden metalin yerine daha dayanıklı ve ışığı geçirme özelliği nedeniyle estetik doğal görüntü kazandıran zirkonyum tercih edildi.Zirkonyum adlı materyal diş hekimliğinde birinci sırada yer almasıyla birlikte.Fiyatlar arasında farkta ortaya çıkıyor..

Zirkonyum Diş?

Porselen, diş minesine en yakın ve en sağlıklı malzemedir.
Ancak porselenler ağızda birkaç yıl öncesine kadar tek başlarına değil de, yüksek çiğneme basıncına karşı dayanıklı olabilmeleri için metal bir destek ve altyapı üzerinde kullanılmak zorundaydılar.
Şeffaf olan doğal diş minesinin aksine, metal ışığı geçirmediği için metal altyapılı porselen kronlar bazı durumlarda donuk ve yapay görüntülere, dişeti kenarında da gri alanlara yol açabilmektedirler.

Bunun ile birlite Zirkonyum Diş

Her Yönden Vücut ve Dişlerle Uyumlu

Kullanıcılar için cercon uygulamalarının bazı önemli avantajlarıda bulunmaktadır. Zirkonyum oksit altyapı üzerine yerleştirilen cercon seramiği yiyecek artıklarının ve mikroorganizmaların diş yüzeyine tutunma oranını düşürmektedir.Böylece iyi bir ağız hijyeni sağlanmaktadır.Zirkonyum oksit ısıyı iletmez, sıcak ve soğuk yiyecekler aldığınızda dişlerinizde hassasiyet meydana gelmez.

Zirkonyum Porselen Kaplamalar

Estetik diş hekimliğinde artık metal içeren porselenler yavaş yavaş kullanılmamaktadır.Daha sağlıklı daha estetik doku uyumlu ve ağız içi basıncına daha dayanıklı olan zirkonyum altyapı olarak metal yerine kullanımaktadır. Zirkonyum esaslı porselenleri hem ön dişlerde kullanabilecek kadar estetik ve doğal olmaları, hemde arka dişlerde sağlam olmaları sebebiyle güvenle tavsiye etmekteyiz.


Daha ayrıntılı bilgi için

www.zirkonyumdisfiyati.com

veya

www.zirkonyum-dis.com

Ya da

E-Mail : estetik.disler@gmail.com

Telefon : 0530 822 69 65

web tasarım

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır. İçerisinde metal geleneksel kaplamalar elmas grande faizler ile kesilerek çıkarılabilmesi tedir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalar da esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekir ise mutlaka kesilmesi gerekir.  Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplama…

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur?bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür.
Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur.
Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur.
Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır.
Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.
Sabahları ağızda kötü …

Diş hassasiyeti.Soğuk sızlaması.Nefes alırken diş sızlaması.

Diş hassasiyeti Hassas dişler için ne yapmalı ne zaman yapmalı? Diş hassasiyetinin ortaya çıkmasıyla belirli zamanlarda sızlayan dişleriniz birçok olumsuz durumu işaret ediyor olabilir. Ağız içerisindeki gelişen çürükler, diş eti çekilmeleri, diş sıkma ve gıcırdatma, diş ve bazen kök kırık ve çatlakları, hatalı diş fırçalama alışkanlıkları, beslenme alışkanlıklarındaki hatalar diş sızlaması diş hassasiyeti ve diş ağrılarına yol açabilir. En yüksek derecede hassasiyet algısı, çürük doku diş minesini tamamen harap ettiğinde görülür. Çürük olmadığı halde diş yüzeyinde madde kaybı da yüksek hassasiyet göstererek, dişin canlı dokusuna kadar ilerleyebilir. Bu da dişlerinizde hassasiyet hissetmenize yol açabilir. Diş fırçasından kaynaklanan hassas diş  Sert diş fırçası kullanımı ya da aşırı yumuşak diş fırçasının aşındırıcı özelliği ile diş yapısı zarar görebilmektedir. Fazla macun kullanımı veya hatalı fırçalama sonrasında genellikle baskın kullanılan elin denk geldiği bölgede oluşan aşınma…