Ana içeriğe atla

Zirkonyum Kaplama

Estetik Diş Hekimliği alanında eskiden sık kullanılan porselen kaplamalardan vazgeçilerek daha dirençli estetik olan zirkonyum dişlere rağbet artmıştır.

Zirkonyum Nedir?
Porselen kaplamalarda iç kısımlarda kullanılan metaller diş eti ve dokularına zarar verdiğinden metalin yerine daha dayanıklı ve ışığı geçirme özelliği nedeniyle estetik doğal görüntü kazandıran zirkonyum tercih edildi.Zirkonyum adlı materyal diş hekimliğinde birinci sırada yer almasıyla birlikte.Fiyatlar arasında farkta ortaya çıkıyor..

Zirkonyum Diş?

Porselen, diş minesine en yakın ve en sağlıklı malzemedir.
Ancak porselenler ağızda birkaç yıl öncesine kadar tek başlarına değil de, yüksek çiğneme basıncına karşı dayanıklı olabilmeleri için metal bir destek ve altyapı üzerinde kullanılmak zorundaydılar.
Şeffaf olan doğal diş minesinin aksine, metal ışığı geçirmediği için metal altyapılı porselen kronlar bazı durumlarda donuk ve yapay görüntülere, dişeti kenarında da gri alanlara yol açabilmektedirler.

Bunun ile birlite Zirkonyum Diş

Her Yönden Vücut ve Dişlerle Uyumlu

Kullanıcılar için cercon uygulamalarının bazı önemli avantajlarıda bulunmaktadır. Zirkonyum oksit altyapı üzerine yerleştirilen cercon seramiği yiyecek artıklarının ve mikroorganizmaların diş yüzeyine tutunma oranını düşürmektedir.Böylece iyi bir ağız hijyeni sağlanmaktadır.Zirkonyum oksit ısıyı iletmez, sıcak ve soğuk yiyecekler aldığınızda dişlerinizde hassasiyet meydana gelmez.

Zirkonyum Porselen Kaplamalar

Estetik diş hekimliğinde artık metal içeren porselenler yavaş yavaş kullanılmamaktadır.Daha sağlıklı daha estetik doku uyumlu ve ağız içi basıncına daha dayanıklı olan zirkonyum altyapı olarak metal yerine kullanımaktadır. Zirkonyum esaslı porselenleri hem ön dişlerde kullanabilecek kadar estetik ve doğal olmaları, hemde arka dişlerde sağlam olmaları sebebiyle güvenle tavsiye etmekteyiz.


Daha ayrıntılı bilgi için

www.zirkonyumdisfiyati.com

veya

www.zirkonyum-dis.com

Ya da

E-Mail : estetik.disler@gmail.com

Telefon : 0530 822 69 65

web tasarım

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır.
İçerisinde metal olan geleneksel kaplamalar elmas frezler ile kesilerek çıkarılabilir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalarda esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekince, mutlaka kesilmesi gerekir.
Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplaması çıkarıldı…

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur?bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür.
Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur.
Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur.
Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır.
Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.
Sabahları ağızda kötü …

ZİRKONYUM DİŞ YORUMLAR VE YAPTIRAN ÜNLÜLER

Beğenilen bir insan olmak  içgüdüsel bir davranıştır. İnsan olduğunu beğenilmek için ne gerekiyorsa yapar. Çünkü beğenilen bir insan toplumda kendisini kabul ettirebilir. Bu sayede hem iş yaşantısında hem de özel yaşantısında istediği yaşam standardını yakalayabilecektir. Beğenilmek sadece iyi huylu olmak ile maalesef mümkün olamamaktadır. Kişinin davranışları toplumda yer edilmesini sağlasa da özellikle ilk görünüm anında estetik  ve estetik diş görüntüsü yüzündeki simetri ve dişlerinin rengi olumlu bir fikir oluşması için büyük oranda katkı sağlar. Bu durumu bilimsel araştırmalar ile de kanıtlanmış olan uzmanlar Özellikle insan vücudunda kabul edilebilir bir simetri olması gerektiğini söylemektedir. Dişler sadece yemek yemek için değil dudak ve yanak dokularını desteklemek ve aynı zamanda konuşma sırasında seslerini doğru çıkarabilmek için fonksiyon sağlarlar. Dişlerin kaybedilmesinin önemli sindirim sistemi rahatsızlıklarına yol açtığını biliyoruz. Diş eti hastalıkları da ağız koku…