Ana içeriğe atla

Dis beyazlatma fiyat

Diş lekelenmelerinin oluşmasının pekçok nedeni vardır.Bazı ilaçlar,diş travması,kök kanal dolguları,yiyecek ve içecekler zamanla dişlerde renkleşmeye neden olmaktadır.Bazı renkleşmeler yüzeyselken bazıları içseldir.Her iki tip renkleşme de bir diş hekimi tarafından etkin şekilde giderilebilir.Profesyonel diş beyazlatma, dişlerdeki renkleşmeleri güvenle gidermek için kullanılabilecek en iyi seçenektir.

Beyazlatma nasıl etki etmektedir?

Beyazlatma işlemi,"karbomit peroksit ve hidrojen peroksitin mine ve dentinden serbestçe geçerek dişin tüm kısımlarına yayılması ile gerçekleşir. " Bu peroksitler oksijen radikallerine yıkılırlar ve mine prizmalarından geçerek diş renkleşmesine neden olan renkli molekülleri parçalarlar.Bu işlemle dişin yapısı değişmez, dişin iç rengi basitçe daha açık hale gelir.

"Ağartma ajanları küçük moleküllere parçalanırlar ve tüm yönlerde ilerlerler böylece dişin tamamı ağartma ajanı ile kaplanmasa bile tüm dişler beyazlar"

Sayısız çalışma peroksitlerin diş beyazlatmadaki etkinliğini kanıtlamıştır.Mine,denti,n,var olan dolgular ve bağlayıcı ajanlar; beyazlatıcı ajandan etkilenmez veya zarar görmez.

Beyazlatma Bondinglerin Tutuculuğunu Etkiler mi?

Her nekadar ağartma ajanları dişe büyük bir oranda oksijen salınımı yapsa da var olan bondingleri zayıflatmaz.

Eğer bir diş beyazlatıldıktan sonra bonding kullanılacaksa dişteki yüksek oksijen konsantrasyonu rezinlerin polimerizasyonunu etkilediğinden 7-10 gün kadar beyazlatma işleminden sonra beklenmelidir.

Tedavinin Kalıcılığı Ne Kadardır?

Ağartmanın sonuçları oldukça kalıcıdır.Ancak hastanın beslenme ve yaşam alışkanlıklarına bağlı olarak ağartma periyodik olarak tekrar edilebilir.Ağartma ajanları güvenli maddelerdir.dolayısıyla beyazlatma işleminin tekrarları dişhekimini veya hastayı tedirgin etmesi yersizdir.Ortalama 1-3 yıl kalıcıdır.Yılda 1 tekrar önerilebilir.

Ağartma Diş Hassasiyetine Neden Olur mu?

Diş hassasiyeti ağartmanın yaygın bir yan etkisidir.Bu hassasiyet geçicidir ve tedavi tamamlandıktan sonra kaybolmaktadır.Ancak, Opalecenece Ürünleri hassasiyet giderici PH (Potasyum Nitrat ve Flor ) içermektedir.Araştırmalar göstermiştir ki "potasyum nitrat tıpkı hidrojen peroksit gibi mineden dentine oradan da pulpaya geçebilmektedir.Florid temelde tübül kapatıcı, delikleri örtücü ve hassasiyete neden olan sıvı akışını yavaşlatıcı olarak rol alır.Potasyum nitrat daha çok bir analjezik veya anestezik gibi sinirlerin ağrı döngüsünde depolarize olduktan sonra depolarize hale dönüşmesini sağlar.Böylece iki mekanizma söz konusudur;ilki sıvı akışına diğeri direk sinirlere etki etmektedir."

Ağartma Diş Minesini Güçsüzleştirmek Gibi Problemlere Neden Olur mu?

AADR (American Association Of Dental Research) da Opalecence PH ürün grubunun sunumundaki bulgular, Opalecence PH ile beyazlatmanın gerçekte hassasiyeti azalttığını, çürük önleyici faydalar sağladığını, mine sertliğini arttırdığını ve tüm minenin sağlığını iyileştirdiğini göstermiştir. 
Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır. İçerisinde metal geleneksel kaplamalar elmas grande faizler ile kesilerek çıkarılabilmesi tedir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalar da esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekir ise mutlaka kesilmesi gerekir.  Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplama…

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur?bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür.
Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur.
Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur.
Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır.
Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.
Sabahları ağızda kötü …

Diş hassasiyeti.Soğuk sızlaması.Nefes alırken diş sızlaması.

Diş hassasiyeti Hassas dişler için ne yapmalı ne zaman yapmalı? Diş hassasiyetinin ortaya çıkmasıyla belirli zamanlarda sızlayan dişleriniz birçok olumsuz durumu işaret ediyor olabilir. Ağız içerisindeki gelişen çürükler, diş eti çekilmeleri, diş sıkma ve gıcırdatma, diş ve bazen kök kırık ve çatlakları, hatalı diş fırçalama alışkanlıkları, beslenme alışkanlıklarındaki hatalar diş sızlaması diş hassasiyeti ve diş ağrılarına yol açabilir. En yüksek derecede hassasiyet algısı, çürük doku diş minesini tamamen harap ettiğinde görülür. Çürük olmadığı halde diş yüzeyinde madde kaybı da yüksek hassasiyet göstererek, dişin canlı dokusuna kadar ilerleyebilir. Bu da dişlerinizde hassasiyet hissetmenize yol açabilir. Diş fırçasından kaynaklanan hassas diş  Sert diş fırçası kullanımı ya da aşırı yumuşak diş fırçasının aşındırıcı özelliği ile diş yapısı zarar görebilmektedir. Fazla macun kullanımı veya hatalı fırçalama sonrasında genellikle baskın kullanılan elin denk geldiği bölgede oluşan aşınma…