Ana içeriğe atla

Estetik zirkonyum diş kaplama

Diş hekimligi günümüzde sadece diş ağrılarını geçirmek ve eksilen dişlerin yerine diş yapmaktan öteye gitmiş durumdadır.
Bozuk bir diş görüntüsü bazen insanları sosyal ortamdan çıkarabilmekte ve bazen iş ve eş bulmalarına olumsuz tesir edebilmektedir. Güzel bir gülümseme de insan hayataını kolaylaştırıp bazen açılmayacak kapıların açılmasını bile sağlayabilmektedir.
İnsanoğlu yaradılışı gereği iyi görünmeyi ve bakımlı olmayı sever. Karşısındaki insanı da öyle görmek ister. İş ortamında iyi bir görüntünün iş başarısını arttırdığı da bilimsel olarak ispatlanmıştır.
Peki dişlerin güzel olması estetik dişlere sahip olmak ne demek?
Öncelikle diş sıralanışı yani eğri ve çapraşık dişler yüz estetigini olumsuz yönde etkileyen en büyük faktördür. Bu durum, dişlerin büyük olması ve aynı zamanda çenenin küçük olması durumunda ortaya çıkar. Dar olan çene genişliğine mevcut büyük dişlerin sığması mümkün olmadıgında dişler yan yana gelemez ve dönerek veya ileri geri konumlanarak düzgün olmayan bir şekilde sıralanırlar. Estetik olarak büyük bir sorun olan küçük çene büyük diş olması durumunun tam tersi küçük diş büyük çeneya sahip kişiler de estetik olarak sorun yaşarlar. Bu durumda da dişlerin arasında diasteme denilen dişd arası boşlukları meydana gelir.
Dişlerinin güzel görünmesi için estetik diş hekimine başvuran kişiler çogu zaman diş yapmaya gerek yok cevabı alabilir. Bu hekim tavsiyesi aslında kişiyi iyi dinlemeden verilmemesi gereken bir tavsiyedir. Dişlerdeki estetik bozukluk günlük yaşamı etkileyecek düzeydemidir? Kişi agzını kapatarakmı gülüyor yoksa hiç gülmüyormu? Meslegi için diş görüntüsünün önemi nedir?
Bütün bu soruların yanıtı titizlikle bulunmakı ve hasta ile ayrıntılı konuşulmalıdir. Kendisini en çok rahatsız edn unsur sorulmalı ve o diş sorununun çözüm alternatifleri kendisine bildirilmelidir.
Tedavi seçenekleri arasında ortodonti tel tedavisi , bonding uygulanması tedavisi, porselen laminate veneer lamina lamine diş, estetik diş kaplama tedavisi, zirkonyum diş kaplama, porselen diş kaplama, diş eti estetigi uygulaması , diş eti rengini açma ve implant
gibi birçok seçenek mevcuttur.
Bu tedavilerden diş eti rengini açme tedavisi ve zirkonyum diş kaplama tedavisi güncel ve pek çok kişinin bilmediği tedavilerdir. Hastaları bu konularda aydınlatmak ise hekimin görevidir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır. İçerisinde metal geleneksel kaplamalar elmas grande faizler ile kesilerek çıkarılabilmesi tedir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalar da esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekir ise mutlaka kesilmesi gerekir.  Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplama…

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur?bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür.
Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur.
Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur.
Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır.
Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.
Sabahları ağızda kötü …

Diş hassasiyeti.Soğuk sızlaması.Nefes alırken diş sızlaması.

Diş hassasiyeti Hassas dişler için ne yapmalı ne zaman yapmalı? Diş hassasiyetinin ortaya çıkmasıyla belirli zamanlarda sızlayan dişleriniz birçok olumsuz durumu işaret ediyor olabilir. Ağız içerisindeki gelişen çürükler, diş eti çekilmeleri, diş sıkma ve gıcırdatma, diş ve bazen kök kırık ve çatlakları, hatalı diş fırçalama alışkanlıkları, beslenme alışkanlıklarındaki hatalar diş sızlaması diş hassasiyeti ve diş ağrılarına yol açabilir. En yüksek derecede hassasiyet algısı, çürük doku diş minesini tamamen harap ettiğinde görülür. Çürük olmadığı halde diş yüzeyinde madde kaybı da yüksek hassasiyet göstererek, dişin canlı dokusuna kadar ilerleyebilir. Bu da dişlerinizde hassasiyet hissetmenize yol açabilir. Diş fırçasından kaynaklanan hassas diş  Sert diş fırçası kullanımı ya da aşırı yumuşak diş fırçasının aşındırıcı özelliği ile diş yapısı zarar görebilmektedir. Fazla macun kullanımı veya hatalı fırçalama sonrasında genellikle baskın kullanılan elin denk geldiği bölgede oluşan aşınma…