Ana içeriğe atla

Estetik zirkonyum diş kaplama

Diş hekimligi günümüzde sadece diş ağrılarını geçirmek ve eksilen dişlerin yerine diş yapmaktan öteye gitmiş durumdadır.
Bozuk bir diş görüntüsü bazen insanları sosyal ortamdan çıkarabilmekte ve bazen iş ve eş bulmalarına olumsuz tesir edebilmektedir. Güzel bir gülümseme de insan hayataını kolaylaştırıp bazen açılmayacak kapıların açılmasını bile sağlayabilmektedir.
İnsanoğlu yaradılışı gereği iyi görünmeyi ve bakımlı olmayı sever. Karşısındaki insanı da öyle görmek ister. İş ortamında iyi bir görüntünün iş başarısını arttırdığı da bilimsel olarak ispatlanmıştır.
Peki dişlerin güzel olması estetik dişlere sahip olmak ne demek?
Öncelikle diş sıralanışı yani eğri ve çapraşık dişler yüz estetigini olumsuz yönde etkileyen en büyük faktördür. Bu durum, dişlerin büyük olması ve aynı zamanda çenenin küçük olması durumunda ortaya çıkar. Dar olan çene genişliğine mevcut büyük dişlerin sığması mümkün olmadıgında dişler yan yana gelemez ve dönerek veya ileri geri konumlanarak düzgün olmayan bir şekilde sıralanırlar. Estetik olarak büyük bir sorun olan küçük çene büyük diş olması durumunun tam tersi küçük diş büyük çeneya sahip kişiler de estetik olarak sorun yaşarlar. Bu durumda da dişlerin arasında diasteme denilen dişd arası boşlukları meydana gelir.
Dişlerinin güzel görünmesi için estetik diş hekimine başvuran kişiler çogu zaman diş yapmaya gerek yok cevabı alabilir. Bu hekim tavsiyesi aslında kişiyi iyi dinlemeden verilmemesi gereken bir tavsiyedir. Dişlerdeki estetik bozukluk günlük yaşamı etkileyecek düzeydemidir? Kişi agzını kapatarakmı gülüyor yoksa hiç gülmüyormu? Meslegi için diş görüntüsünün önemi nedir?
Bütün bu soruların yanıtı titizlikle bulunmakı ve hasta ile ayrıntılı konuşulmalıdir. Kendisini en çok rahatsız edn unsur sorulmalı ve o diş sorununun çözüm alternatifleri kendisine bildirilmelidir.
Tedavi seçenekleri arasında ortodonti tel tedavisi , bonding uygulanması tedavisi, porselen laminate veneer lamina lamine diş, estetik diş kaplama tedavisi, zirkonyum diş kaplama, porselen diş kaplama, diş eti estetigi uygulaması , diş eti rengini açma ve implant
gibi birçok seçenek mevcuttur.
Bu tedavilerden diş eti rengini açme tedavisi ve zirkonyum diş kaplama tedavisi güncel ve pek çok kişinin bilmediği tedavilerdir. Hastaları bu konularda aydınlatmak ise hekimin görevidir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır.
İçerisinde metal olan geleneksel kaplamalar elmas frezler ile kesilerek çıkarılabilir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalarda esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekince, mutlaka kesilmesi gerekir.
Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplaması çıkarıldı…

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur?bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür.
Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur.
Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur.
Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır.
Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.
Sabahları ağızda kötü …

ZİRKONYUM DİŞ YORUMLAR VE YAPTIRAN ÜNLÜLER

Beğenilen bir insan olmak  içgüdüsel bir davranıştır. İnsan olduğunu beğenilmek için ne gerekiyorsa yapar. Çünkü beğenilen bir insan toplumda kendisini kabul ettirebilir. Bu sayede hem iş yaşantısında hem de özel yaşantısında istediği yaşam standardını yakalayabilecektir. Beğenilmek sadece iyi huylu olmak ile maalesef mümkün olamamaktadır. Kişinin davranışları toplumda yer edilmesini sağlasa da özellikle ilk görünüm anında estetik  ve estetik diş görüntüsü yüzündeki simetri ve dişlerinin rengi olumlu bir fikir oluşması için büyük oranda katkı sağlar. Bu durumu bilimsel araştırmalar ile de kanıtlanmış olan uzmanlar Özellikle insan vücudunda kabul edilebilir bir simetri olması gerektiğini söylemektedir. Dişler sadece yemek yemek için değil dudak ve yanak dokularını desteklemek ve aynı zamanda konuşma sırasında seslerini doğru çıkarabilmek için fonksiyon sağlarlar. Dişlerin kaybedilmesinin önemli sindirim sistemi rahatsızlıklarına yol açtığını biliyoruz. Diş eti hastalıkları da ağız koku…