Ana içeriğe atla

Diş Beyazlatma Fiyatı

2017 diş beyazlatma fiyatları
Diş Beyazlatma fiyatı 2017
Dişlerin rengi değişik nedenler yine konular biter. Kimse sarı işlerle gülümsemek istemez. Günümüzde i̇şlerin rengini değiştirmek yarınki işleri beyazlatmak mümkündür. Bu işlem diş hekimi uygun gördüğünde güven ile yapılabilen bir işlemdir.

DİŞ BEYAZLATMA NASIL YAPILIR?

Diş beyazlatma evde veya ofiste uygulanan yöntemler ile gerçekleştirebilir. Zaman sorunu olanlar veya diş beyazlatma pilavını bakamayan hastalar için ofis beyazlatma uygun olabilir. Bazen diş kaplama yapılma öncesinde işlerin rengi koyu renkli ise diş beyazlatma hekim tarafından önerilebilir.Bu sayede yapılacak dişlerde sizin beyazlama işlemi yapılmış yani rengi açılmış açılmış dişlerinize göre yapılır. Bu sayede daha iyi estetik sonuç alınır.

DİŞ BEYAZLATMA FİYATLARI

Estetik diş hekimliğinin güncel uygulamalarından birisi olan diş beyazlatma evde ve ofiste uygulanan tipleri ile hastaların yüzünü güldürüyor. Diş beyazlatma uygulanmaya başladığı ilk günlerde, bugünkü fiyatı ile karşılaştırıldığında daha yüksek maliyetler oluşuyordu
  2017 diş beyazlatma fiyatlı,Türk Diş Hekimleri birliğinin fiyat tarifesine göre; 2017 yılında bir çene için yaklaşık 1000 tl civarında olabilir. Güncel diş beyazlatma fiyatlarını öğrenmek için iletişim sayfasından bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz. 
Diş temizleme ile diş beyazlatmanın farklı işlemler olduğunu unutmayalım. Diş temizleme, tek çene için 2017 fiyatı ile yaklaşık 200-300 tl civarı olur diye tahmin ediyoruz.

DİŞ BEYAZLATMA ÖNCESİ

Diş beyazlatma öncesinde işlerin ve diş etlerinin sağlıklı olması gerekir. Dişlerde çürük var ise diş beyazlatma işlemi uygulanamaz. Eski dolgular diş beyazlatma için değiştirilmelidir. Dişçiyle dolgu arasında aralık var ise beyazlatma ilacı ağrı yapacaktır. Bu nedenle bozulmuş düş dolgusu olanların i̇şlem öncesinde tedavilerine yenilemeleri önerilir. Diş eti çekilmesi olan hastalarda diş beyazlatma ilacı dişin kök yüzeyine temas ettiğinde ağrı olma ihtimali yüksektir. Bu nedenle aşırı diş beyazlatma daha dikkatli olunması gerekir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır. İçerisinde metal geleneksel kaplamalar elmas grande faizler ile kesilerek çıkarılabilmesi tedir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalar da esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekir ise mutlaka kesilmesi gerekir.  Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplama…

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur?bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür.
Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur.
Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur.
Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır.
Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.
Sabahları ağızda kötü …

Diş hassasiyeti.Soğuk sızlaması.Nefes alırken diş sızlaması.

Diş hassasiyeti Hassas dişler için ne yapmalı ne zaman yapmalı? Diş hassasiyetinin ortaya çıkmasıyla belirli zamanlarda sızlayan dişleriniz birçok olumsuz durumu işaret ediyor olabilir. Ağız içerisindeki gelişen çürükler, diş eti çekilmeleri, diş sıkma ve gıcırdatma, diş ve bazen kök kırık ve çatlakları, hatalı diş fırçalama alışkanlıkları, beslenme alışkanlıklarındaki hatalar diş sızlaması diş hassasiyeti ve diş ağrılarına yol açabilir. En yüksek derecede hassasiyet algısı, çürük doku diş minesini tamamen harap ettiğinde görülür. Çürük olmadığı halde diş yüzeyinde madde kaybı da yüksek hassasiyet göstererek, dişin canlı dokusuna kadar ilerleyebilir. Bu da dişlerinizde hassasiyet hissetmenize yol açabilir. Diş fırçasından kaynaklanan hassas diş  Sert diş fırçası kullanımı ya da aşırı yumuşak diş fırçasının aşındırıcı özelliği ile diş yapısı zarar görebilmektedir. Fazla macun kullanımı veya hatalı fırçalama sonrasında genellikle baskın kullanılan elin denk geldiği bölgede oluşan aşınma…