Ana içeriğe atla

Diş eti rengi açmak

Günümüzde estetik diş hekimliği denildiğinde diş dudaklar ve diş eti ile uyumlu bir ağız yapısı akla gelir. Bütün faktörler bir araya gelip bir tanesi bile eksik olduğunda görüntü bozulacak ve başarısız bir tedavi ortaya çıkacaktır.
Hem hasta hemde doktor için hayal kırıklığı ve sorun olmaması için tedavi bir bütün olarak ele alınmalıdır. Diş eti rengi iöe ilgi sorun var ise mutlaka bunun çözüm önerileri de konuşulmalıdır.
Dişeti renklenmelerinde sebep araştırılır.  Dişeti üzerine baskı uygulayan kaplamalar mutlaka değiştirilmelidir. Taşkın dolgu maddesi var mı diye kontrol edip varsa düzeltilmelidir.
Diş eti rengi dişetinde bulunan pigmenter nedeniyle koyu görünüyor ise de epştelizasyon adı verilwn işlem ile tedavi edilmelidir.  Bu diş  eti pigment rengi ortadan kaldırma işlemi ülkemizde yaygın değildir.  Bu tip hastalar nerede nasıl tedavi olabilirim diye araştırma yaparlar.  Siz bu araştıran grup içerisinde yer alıyorsanız şanslı gruptasınız. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniğinde ücretsiz Röntgen ve muayene ile diş eti renginiz konusunda size yardımcı olacaktır. Diş eti rengi nasıl açılır?

 


Gerek yüzümüz gerek saçlarımız gerek dişlerimiz için artık uygulanabilen bir çok istedik tedavi yöntemi mevcut. Özellikle dişlerimiz için ve yine değiştirme evlilikleri düzeltmek içerikleri tedavi neredeyse bir kaç saha içerisinde gerçekleşiyor. Dişeti rengindeki koy Oluklar uzun yıllar estetik olarak problem yaratıyordu. Artık günümüzde estetik diş ekimi niye sayesinde koyu renkli diş etlerinin renginin açılması olabilmektedir. Diş eti içerisinde bulunan pigmentler nedeni ile konuyu ve diş eti görünümü ortaya çıktığında bunu gidermek mümkün. Koyup renkli diş eti rengini gidermek mümkün. Diş Eti rengini nasıl pembe hale getirebiliriz? Sorusunu estetik diş ekimi Sertaç Kızılkaya sorduk.

Koyu renkli dişedi nasıl pembe olur? Diş setinin üst tabakasında yer alan pigmentlerin giderilmesi hakkında iş ekimi Sertaç kızılkaya dan bilgi aldık. Bu uygulama nasıl gerçekleşiyor?

Klinikte hakkında iş ekimi Sertaç kızılkaya dan bilgi aldık. Bu uygulama nasıl gerçekleşiyor?
Klinikte yapılan yaklaşık 15:20 dakikalık bir işlem sonrasında diş eti rengi açılabilmek tedir. İşitin de renklenmeye sebep olan tekme tabakasının olduğu alanı kazı ya diş eti rengini açmak. Bu konuyla ilgili tecrübeli hekimler hastalara yardımcı olabilmektedir. İşlem için lazer veya elektro cerrahi yöntemleri kullanılabildiği gibi kumlama veya aşındırmaya ile de işlem gerçekleştirilebilir. 25 ile en iyi diş açma yöntemini hastalarına uygulamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Diş eti hastalıkları uzmanı tarafından veya protez uzmanları tarafından da büyük bir sorun olarak kabul edilen diş eti koyulduğu artık kolaylıkla tedavi edilebilen bir estetik problemdir. Hastaların koyu renkli diş etlerini sorun yapmamasına konuyla ilgili dişhekimilerini kendilerine yardımcı olabileceğini bilmelerini isterim. Uygulamayı yapan Pekçok iş ekimi bulunmaktadır. Kendilerine yakın ile bilgi alışverişi yaparak kurtulabilirler. http://www.drsertac.com 

 


İstanbul Diş Kliniği randevu Tel:05493474347

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır. İçerisinde metal geleneksel kaplamalar elmas grande faizler ile kesilerek çıkarılabilmesi tedir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalar da esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekir ise mutlaka kesilmesi gerekir.  Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplama…

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur?bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür.
Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur.
Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur.
Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır.
Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.
Sabahları ağızda kötü …

Diş hassasiyeti.Soğuk sızlaması.Nefes alırken diş sızlaması.

Diş hassasiyeti Hassas dişler için ne yapmalı ne zaman yapmalı? Diş hassasiyetinin ortaya çıkmasıyla belirli zamanlarda sızlayan dişleriniz birçok olumsuz durumu işaret ediyor olabilir. Ağız içerisindeki gelişen çürükler, diş eti çekilmeleri, diş sıkma ve gıcırdatma, diş ve bazen kök kırık ve çatlakları, hatalı diş fırçalama alışkanlıkları, beslenme alışkanlıklarındaki hatalar diş sızlaması diş hassasiyeti ve diş ağrılarına yol açabilir. En yüksek derecede hassasiyet algısı, çürük doku diş minesini tamamen harap ettiğinde görülür. Çürük olmadığı halde diş yüzeyinde madde kaybı da yüksek hassasiyet göstererek, dişin canlı dokusuna kadar ilerleyebilir. Bu da dişlerinizde hassasiyet hissetmenize yol açabilir. Diş fırçasından kaynaklanan hassas diş  Sert diş fırçası kullanımı ya da aşırı yumuşak diş fırçasının aşındırıcı özelliği ile diş yapısı zarar görebilmektedir. Fazla macun kullanımı veya hatalı fırçalama sonrasında genellikle baskın kullanılan elin denk geldiği bölgede oluşan aşınma…