Ana içeriğe atla

Diş eti rengi açmak

Günümüzde estetik diş hekimliği denildiğinde diş dudaklar ve diş eti ile uyumlu bir ağız yapısı akla gelir. Bütün faktörler bir araya gelip bir tanesi bile eksik olduğunda görüntü bozulacak ve başarısız bir tedavi ortaya çıkacaktır.
Hem hasta hemde doktor için hayal kırıklığı ve sorun olmaması için tedavi bir bütün olarak ele alınmalıdır. Diş eti rengi iöe ilgi sorun var ise mutlaka bunun çözüm önerileri de konuşulmalıdır.
Dişeti renklenmelerinde sebep araştırılır.  Dişeti üzerine baskı uygulayan kaplamalar mutlaka değiştirilmelidir. Taşkın dolgu maddesi var mı diye kontrol edip varsa düzeltilmelidir.
Diş eti rengi dişetinde bulunan pigmenter nedeniyle koyu görünüyor ise de epştelizasyon adı verilwn işlem ile tedavi edilmelidir.  Bu diş  eti pigment rengi ortadan kaldırma işlemi ülkemizde yaygın değildir.  Bu tip hastalar nerede nasıl tedavi olabilirim diye araştırma yaparlar.  Siz bu araştıran grup içerisinde yer alıyorsanız şanslı gruptasınız. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniğinde ücretsiz Röntgen ve muayene ile diş eti renginiz konusunda size yardımcı olacaktır. Diş eti rengi nasıl açılır?

 


Gerek yüzümüz gerek saçlarımız gerek dişlerimiz için artık uygulanabilen bir çok istedik tedavi yöntemi mevcut. Özellikle dişlerimiz için ve yine değiştirme evlilikleri düzeltmek içerikleri tedavi neredeyse bir kaç saha içerisinde gerçekleşiyor. Dişeti rengindeki koy Oluklar uzun yıllar estetik olarak problem yaratıyordu. Artık günümüzde estetik diş ekimi niye sayesinde koyu renkli diş etlerinin renginin açılması olabilmektedir. Diş eti içerisinde bulunan pigmentler nedeni ile konuyu ve diş eti görünümü ortaya çıktığında bunu gidermek mümkün. Koyup renkli diş eti rengini gidermek mümkün. Diş Eti rengini nasıl pembe hale getirebiliriz? Sorusunu estetik diş ekimi Sertaç Kızılkaya sorduk.

Koyu renkli dişedi nasıl pembe olur? Diş setinin üst tabakasında yer alan pigmentlerin giderilmesi hakkında iş ekimi Sertaç kızılkaya dan bilgi aldık. Bu uygulama nasıl gerçekleşiyor?

Klinikte hakkında iş ekimi Sertaç kızılkaya dan bilgi aldık. Bu uygulama nasıl gerçekleşiyor?
Klinikte yapılan yaklaşık 15:20 dakikalık bir işlem sonrasında diş eti rengi açılabilmek tedir. İşitin de renklenmeye sebep olan tekme tabakasının olduğu alanı kazı ya diş eti rengini açmak. Bu konuyla ilgili tecrübeli hekimler hastalara yardımcı olabilmektedir. İşlem için lazer veya elektro cerrahi yöntemleri kullanılabildiği gibi kumlama veya aşındırmaya ile de işlem gerçekleştirilebilir. 25 ile en iyi diş açma yöntemini hastalarına uygulamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Diş eti hastalıkları uzmanı tarafından veya protez uzmanları tarafından da büyük bir sorun olarak kabul edilen diş eti koyulduğu artık kolaylıkla tedavi edilebilen bir estetik problemdir. Hastaların koyu renkli diş etlerini sorun yapmamasına konuyla ilgili dişhekimilerini kendilerine yardımcı olabileceğini bilmelerini isterim. Uygulamayı yapan Pekçok iş ekimi bulunmaktadır. Kendilerine yakın ile bilgi alışverişi yaparak kurtulabilirler. http://www.drsertac.com 

 


İstanbul Diş Kliniği randevu Tel:05493474347

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır. İçerisinde metal olan geleneksel kaplamalar elmas frezler ile kesilerek çıkarılabilir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalarda esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekince, mutlaka kesilmesi gerekir. Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplaması ç

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur? bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür. Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur. Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur. Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır. Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.

ZİRKONYUM DİŞ YORUMLAR VE YAPTIRAN ÜNLÜLER

Beğenilen bir insan olmak  içgüdüsel bir davranıştır. İnsan olduğunu beğenilmek için ne gerekiyorsa yapar. Çünkü beğenilen bir insan toplumda kendisini kabul ettirebilir. Bu sayede hem iş yaşantısında hem de özel yaşantısında istediği yaşam standardını yakalayabilecektir. Beğenilmek sadece iyi huylu olmak ile maalesef mümkün olamamaktadır. Kişinin davranışları toplumda yer edilmesini sağlasa da özellikle ilk görünüm anında estetik  ve estetik diş  görüntüsü yüzündeki simetri ve dişlerinin rengi olumlu bir fikir oluşması için büyük oranda katkı sağlar. Bu durumu bilimsel araştırmalar ile de kanıtlanmış olan uzmanlar Özellikle insan vücudunda kabul edilebilir bir simetri olması gerektiğini söylemektedir.  Dişler sadece yemek yemek için değil dudak ve yanak dokularını desteklemek ve aynı zamanda konuşma sırasında seslerini doğru çıkarabilmek için fonksiyon sağlarlar. Dişlerin kaybedilmesinin önemli sindirim sistemi rahatsızlıklarına yol açtığını biliyoruz. Diş eti hastalıkları da ağız kok