Ana içeriğe atla

Sinüs lift nedir?

Diş hekimliğinde implant uygulaması her geçen gün artmaktadır. Sabit diş protezleri insanların kendi dişkerine en yakın yapay diş tedavileridir. Bu nedenle çok tercih edilen implant tedavisi üst çenede birtakım sınırlamalar ile karşe karşıyadır. Üst çenede sinüs adı verilen solunum boşlıkları nedeni ile implant uygulaması için kemik dokusu azdır. 
Sbit diş yapılabilmesi için en az 6implanta ihtiyaç olduğu düşünülürse üst çenede azılar bölgesinde implant yapılması şarttır. Bu bölgelerde kemik tozu ilave edilerek implant yapılması mümkün olmaktadır. Sinüslerin yükseltilmesi anlamına gelen sinüs lifting terimi burdan gelir.
Bu şlem ikş şekilde uygulanabilir. Kapalı sinüs lifting implant yapımı sırasında sinüs tabanının yükseltilmesi ile uygulanmaktadır. Bazen küçük bir çekiç yardımı ile bazen de sidalama yöntemi ile sinüs tabanı yükseltilir. 
Açık sinüs lifting işleminde yan tarftan açılan küçük bir pencere vasıtası ile sinüs tabanı açılır ve kemik tozu ilavesi yapılır. Bu bölge 3ay bekleme süresi tamamlandığında implant yapımına uygun hale gelir.
Kronik sinüziti olanlarda açık sinüs ligting önerilmez. 
Sinüs lifting işlemi ile birlikte uygulama gerektiğinde maliyet artar. Sinüs lifting için kullanılan kemik tozu maliyeti yüksek bir malzemedir. Döviz ile satışır ve kullanılan hacme göre fiyatlandırılır. Bu işlem için ek bİr çaba sarfedilir ve teknik pratik bilgi ve beceri gerektirir. Bu nedenle sinüs lifting işlemi için nerede ise implant maliyeti kadar bir ödeme yapmanız gerekecektir.
Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi için kliniğimizde muayene olabilirsiniz, Randevu tel 01216616979

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır. İçerisinde metal geleneksel kaplamalar elmas grande faizler ile kesilerek çıkarılabilmesi tedir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalar da esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekir ise mutlaka kesilmesi gerekir.  Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplama…

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur?bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür.
Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur.
Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur.
Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır.
Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.
Sabahları ağızda kötü …

Diş hassasiyeti.Soğuk sızlaması.Nefes alırken diş sızlaması.

Diş hassasiyeti Hassas dişler için ne yapmalı ne zaman yapmalı? Diş hassasiyetinin ortaya çıkmasıyla belirli zamanlarda sızlayan dişleriniz birçok olumsuz durumu işaret ediyor olabilir. Ağız içerisindeki gelişen çürükler, diş eti çekilmeleri, diş sıkma ve gıcırdatma, diş ve bazen kök kırık ve çatlakları, hatalı diş fırçalama alışkanlıkları, beslenme alışkanlıklarındaki hatalar diş sızlaması diş hassasiyeti ve diş ağrılarına yol açabilir. En yüksek derecede hassasiyet algısı, çürük doku diş minesini tamamen harap ettiğinde görülür. Çürük olmadığı halde diş yüzeyinde madde kaybı da yüksek hassasiyet göstererek, dişin canlı dokusuna kadar ilerleyebilir. Bu da dişlerinizde hassasiyet hissetmenize yol açabilir. Diş fırçasından kaynaklanan hassas diş  Sert diş fırçası kullanımı ya da aşırı yumuşak diş fırçasının aşındırıcı özelliği ile diş yapısı zarar görebilmektedir. Fazla macun kullanımı veya hatalı fırçalama sonrasında genellikle baskın kullanılan elin denk geldiği bölgede oluşan aşınma…