Ana içeriğe atla

Sinüs lift nedir?

Diş hekimliğinde implant uygulaması her geçen gün artmaktadır. Sabit diş protezleri insanların kendi dişkerine en yakın yapay diş tedavileridir. Bu nedenle çok tercih edilen implant tedavisi üst çenede birtakım sınırlamalar ile karşe karşıyadır. Üst çenede sinüs adı verilen solunum boşlıkları nedeni ile implant uygulaması için kemik dokusu azdır. 
Sbit diş yapılabilmesi için en az 6implanta ihtiyaç olduğu düşünülürse üst çenede azılar bölgesinde implant yapılması şarttır. Bu bölgelerde kemik tozu ilave edilerek implant yapılması mümkün olmaktadır. Sinüslerin yükseltilmesi anlamına gelen sinüs lifting terimi burdan gelir.
Bu şlem ikş şekilde uygulanabilir. Kapalı sinüs lifting implant yapımı sırasında sinüs tabanının yükseltilmesi ile uygulanmaktadır. Bazen küçük bir çekiç yardımı ile bazen de sidalama yöntemi ile sinüs tabanı yükseltilir. 
Açık sinüs lifting işleminde yan tarftan açılan küçük bir pencere vasıtası ile sinüs tabanı açılır ve kemik tozu ilavesi yapılır. Bu bölge 3ay bekleme süresi tamamlandığında implant yapımına uygun hale gelir.
Kronik sinüziti olanlarda açık sinüs ligting önerilmez. 
Sinüs lifting işlemi ile birlikte uygulama gerektiğinde maliyet artar. Sinüs lifting için kullanılan kemik tozu maliyeti yüksek bir malzemedir. Döviz ile satışır ve kullanılan hacme göre fiyatlandırılır. Bu işlem için ek bİr çaba sarfedilir ve teknik pratik bilgi ve beceri gerektirir. Bu nedenle sinüs lifting işlemi için nerede ise implant maliyeti kadar bir ödeme yapmanız gerekecektir.
Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi için kliniğimizde muayene olabilirsiniz, Randevu tel 01216616979

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır. İçerisinde metal olan geleneksel kaplamalar elmas frezler ile kesilerek çıkarılabilir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalarda esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekince, mutlaka kesilmesi gerekir. Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplaması ç

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur? bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür. Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur. Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur. Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır. Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.

ZİRKONYUM DİŞ YORUMLAR VE YAPTIRAN ÜNLÜLER

Beğenilen bir insan olmak  içgüdüsel bir davranıştır. İnsan olduğunu beğenilmek için ne gerekiyorsa yapar. Çünkü beğenilen bir insan toplumda kendisini kabul ettirebilir. Bu sayede hem iş yaşantısında hem de özel yaşantısında istediği yaşam standardını yakalayabilecektir. Beğenilmek sadece iyi huylu olmak ile maalesef mümkün olamamaktadır. Kişinin davranışları toplumda yer edilmesini sağlasa da özellikle ilk görünüm anında estetik  ve estetik diş  görüntüsü yüzündeki simetri ve dişlerinin rengi olumlu bir fikir oluşması için büyük oranda katkı sağlar. Bu durumu bilimsel araştırmalar ile de kanıtlanmış olan uzmanlar Özellikle insan vücudunda kabul edilebilir bir simetri olması gerektiğini söylemektedir.  Dişler sadece yemek yemek için değil dudak ve yanak dokularını desteklemek ve aynı zamanda konuşma sırasında seslerini doğru çıkarabilmek için fonksiyon sağlarlar. Dişlerin kaybedilmesinin önemli sindirim sistemi rahatsızlıklarına yol açtığını biliyoruz. Diş eti hastalıkları da ağız kok