Ana içeriğe atla

LAMİNE İLE DOĞAL DİŞ GÖRÜNTÜSÜ

Estetik diş tedavilerinde günümüzde bir çok önemli gelişme olmuştur. Hiş Hekimi Sertaç kızılkaya lamina diş kaplama olarak adlandırılan dişin ön yüzeyine uygulanan kaplamalar hakkında bilgi verdi.
Gelişmiş seramikler ile hassas bir çalışma sonucunda üretilen lamina diş kaplama ağız içerisinde özellikle ön diş bölgesinde doğala en yakın renk ve yüzey özelliklerini vermek için kullanılır. Diş hekimi Sertaç Kızılkaya lamina diş kaplamaların yapım aşamalarını anlattı. Önce hangi azda hangi tedavinin uygulanması gerektiğine karar vermek gerekiyor. Aralıklı dişlerde ve estetik olarak düzeltilmeye İhtiyaç duyulduğunda alternatiflerden bir tanesi de lamina diş kaplamalar dır.
Lamina diş kaplama yapılmaya karar verildikten sonra ağız içerisinden ölçü alınır ve fotoğraflar çektiler. Dişlerin görünen diş yüzeylerinden ince bir tabaka aşındırmaya yapılır. Mine tabakasında gerçekleştirilen kesme işlemi sonrasında diş etinin net bir şekilde görüleceği hassas ölçü alınır. Laboratuvar ölçüden model elde eder ve bunun üzerine cam seramik adı verilen malzeme ile doğal diş görüntüsünde ince bir tabaka seramik hazırlar. Klinikte alınan fotoğraflara göre diş teknisyeninin hazırladığı seramik yapraklar azda prova edilir. Uzatılması veya kısaltılması gereken yerler ayarlanır. Diş rengi ile uyumlu olup olmadığı kontrol edilir. Kesik diş yüzeyi ile hazırlanan yaprak seramiğin birbiriyle tam uyumlu olması gerekir. Renk kontrolü de yapıldıktan sonra yüzey şekil özellikleri dikkatli bir Şekilde kontrol edilir. Prova sırasında da ağız içerisinden fotoğraflar alınabilir. Gerekli düzeltmeler için diş teknisyeni lamine diş kaplamaları ağızda görebilir. Bu durumda fotoğraf çekmeye gerek kalmayacaktır. Diş yüzeyi aşındırıldıktan sonra beş ila yedi gün arasında lamina diş kaplamalar hazırlanmış olacaktır. Dikkatli bir yapıştırma aşaması sonrasında artık rahat bir şekilde gülümseyebilirsiniz. Lamina diş kaplama sayesinde kendi dişiniz gibi doğal görünen estetik diş kaplamaları yapılması mümkündür. Daha fazla bilgi almak için diş Hekimi Sertaç Kızılkaya www.drsertac.net sitesinden bilgi alabilirsiniz.
Diş tedavilerinde en doğru karar klinikte hastanın görülmesi ve belki de röntgen sonrası verilebilir. Dişleriniz için lamina kaplamanın uygun olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız mutlaka diş hekimi ile görüşmeniz gerekiyor. Lamina diş kaplamalar diğer porselen veya zirkonyum diş kaplamalara göre daha yüksek fiyatlıdır. Lamina fiyatları kullanılan malzeme ve çalışmanın hassasiyeti nedeniyle diğer kaplama fiyatlarından daha yüksektir. Diş kaplama fiyatları ve lamina diş fiyatları hakkında bilgi almak için de bizimle görüşebilirsiniz. İstanbul Küçükçekmece'de bulunan Diş Kliniğimizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır. İçerisinde metal geleneksel kaplamalar elmas grande faizler ile kesilerek çıkarılabilmesi tedir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalar da esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekir ise mutlaka kesilmesi gerekir.  Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplama…

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur?bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür.
Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur.
Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur.
Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır.
Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.
Sabahları ağızda kötü …

Diş hassasiyeti.Soğuk sızlaması.Nefes alırken diş sızlaması.

Diş hassasiyeti Hassas dişler için ne yapmalı ne zaman yapmalı? Diş hassasiyetinin ortaya çıkmasıyla belirli zamanlarda sızlayan dişleriniz birçok olumsuz durumu işaret ediyor olabilir. Ağız içerisindeki gelişen çürükler, diş eti çekilmeleri, diş sıkma ve gıcırdatma, diş ve bazen kök kırık ve çatlakları, hatalı diş fırçalama alışkanlıkları, beslenme alışkanlıklarındaki hatalar diş sızlaması diş hassasiyeti ve diş ağrılarına yol açabilir. En yüksek derecede hassasiyet algısı, çürük doku diş minesini tamamen harap ettiğinde görülür. Çürük olmadığı halde diş yüzeyinde madde kaybı da yüksek hassasiyet göstererek, dişin canlı dokusuna kadar ilerleyebilir. Bu da dişlerinizde hassasiyet hissetmenize yol açabilir. Diş fırçasından kaynaklanan hassas diş  Sert diş fırçası kullanımı ya da aşırı yumuşak diş fırçasının aşındırıcı özelliği ile diş yapısı zarar görebilmektedir. Fazla macun kullanımı veya hatalı fırçalama sonrasında genellikle baskın kullanılan elin denk geldiği bölgede oluşan aşınma…