Ana içeriğe atla

DİŞ

Türkiye dünya diş sektörünün parlayan yıldızı
23 Mart 2011 / Mesut ZEYREK

Köln'de düzenlenen IDS Uluslararası Dişçilik Fuarı'na Türkiye'den 35 firma katıldı. Türk firma yetkilileri artık Türkiye'nin dünya diş sektöründe söz sahibi olmaya başladığını belirterek, gelecekten ümitli olduklarını söylediler.
Türkiye dünya diş sektörünün parlayan yıldızı
Almanya'nın Köln kentinde açılan 34. Uluslararası Dişçilik Fuarı IDS 2011 kapılarını ziyaretçilerine açtı. Köln fuar merkezinde her iki yılda bir düzenlenen ve sektöründe dünyanın en büyük fuarlarından olan IDS 2011'e Türkiye'den 35 firma katıldı. Dişçilikle ilgili yeni teknolojilerin sergilendiği fuara katılan Türk firma sahipleri, Türkiye'nin dünya dişçilik sektöründe parlayan yıldız olduğunu ve gelecekte lider ülke olma yolunda ilerlediğini söylediler. Diş operasyon sandalyelerinden donanımlarına, diş hekimliği aletlerinden elektronik diş dolgu aletlerine kadar dental ürünlerin sergilendiği fuar 26 Mart Cumartesi akşamına kadar açık kalacak.

DÜNYA SÖZ SAHİBİYİZNucleOSS markasının üreticisi Şanlılar tıbbi cihazlar :2003 yılında dental implant yani eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve uygun malzemeden yapılan yapay diş kökü üretmeye karar verdik. 2006 yılında AR-GE çalışmalarımız bittikten sonra AB onaylı kalite belgemizi aldık ve bu tarihten sonra üretime ve satışa başladık. Türkiye pazarının yanı sıra şuan yaklaşık 17 ülkeye ihracatımız var ve yurtdışı pazarlarımızı da çok önemsiyoruz. Fuara bu yıl ilk kez katılıyoruz ve ilk günler olmasına rağmen ilgiden gayet memnunuz. Diş hekimleri dental implantı çok önemsiyorlar çünkü hastalar için olabilecek en iyi tedavi şekli. Biz de işimizi iyi yaptığımızı düşünüyoruz. Ben dünyadaki meslektaşlarımdan Türk diş hekimlerinin farklı olduğunu zannetmiyorum. Teknolojik olarak da Türkiye bu sektörde dünya teknolojileriyle denk hatta daha ileri teknolojik ürünler üretiyor.”

KENDİ TEKNOLOJİMİZİ ÜRETİYORUZGülsa tıbbi cihazlar yöneticileri :, protez için kullanılan porselen ve akrilik dişler ürettiklerini belirterek şunları söylediler: “22 ülkeye ürünlerimizi ihraç ediyoruz. Fuardan beklentilerimiz ürünlerimizi tanıtıp yeni ülkelerde yeni piyasalar bulmak. Türkiye dünya diş sektöründe çok önemli bir yere sahip ve bu önemin zamanla çok daha artacağına inanıyoruz. Türkiye'nin büyüme hızı çok yüksek. Eskiden yabancı ortaklarla bu fuarlara katılıyorduk ama bugün fuarda 35 Türk firması var. Birçok Türk firması kendi teknolojisini üretmeye başladı.”

TÜRKİYE PARLAYAN YILDIZDördüncü kez fuara katılan takma diş üreticisi Eraylar genel müdürü:“Şuan Avrupa başta olmak üzere 30 civarında ülkeye ihracat yapıyoruz. Bu fuara katılma amacımız yeni pazarlar bulmak ve mevcut pazarlarımızın memnuniyetini arttırıp onların istek ve taleplerini karşılamak istiyoruz. Türkiye'yi bu sektörde parlayan yıldız olarak görüyorum. Türk firmalarının bu tür uluslararası fuarlara katılarak önlerinin daha fazla açılacağını düşünüyorum” dedi.
www.zirkonyumdisfiyati.com
www.dislerinibeyazlat.com
www.zirkonyumdisnedir.com

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır.
İçerisinde metal olan geleneksel kaplamalar elmas frezler ile kesilerek çıkarılabilir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalarda esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekince, mutlaka kesilmesi gerekir.
Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplaması çıkarıldı…

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur?bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür.
Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur.
Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur.
Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır.
Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.
Sabahları ağızda kötü …

ZİRKONYUM DİŞ YORUMLAR VE YAPTIRAN ÜNLÜLER

Beğenilen bir insan olmak  içgüdüsel bir davranıştır. İnsan olduğunu beğenilmek için ne gerekiyorsa yapar. Çünkü beğenilen bir insan toplumda kendisini kabul ettirebilir. Bu sayede hem iş yaşantısında hem de özel yaşantısında istediği yaşam standardını yakalayabilecektir. Beğenilmek sadece iyi huylu olmak ile maalesef mümkün olamamaktadır. Kişinin davranışları toplumda yer edilmesini sağlasa da özellikle ilk görünüm anında estetik  ve estetik diş görüntüsü yüzündeki simetri ve dişlerinin rengi olumlu bir fikir oluşması için büyük oranda katkı sağlar. Bu durumu bilimsel araştırmalar ile de kanıtlanmış olan uzmanlar Özellikle insan vücudunda kabul edilebilir bir simetri olması gerektiğini söylemektedir. Dişler sadece yemek yemek için değil dudak ve yanak dokularını desteklemek ve aynı zamanda konuşma sırasında seslerini doğru çıkarabilmek için fonksiyon sağlarlar. Dişlerin kaybedilmesinin önemli sindirim sistemi rahatsızlıklarına yol açtığını biliyoruz. Diş eti hastalıkları da ağız koku…