Ana içeriğe atla

Zirkonyum Diş | Zirkonyum Porselen Diş | İmplant Diş Üzeri Zirkonyum

Zirkonyum Diş

Zirkonyum porselen diş dekimliğinde kullanımı oldukça yeni olmasına rağmen kısa sürede oldukça yaygınlaşmıştır. Zirkonyum porselenler özellikleri bakımından diş hekimliğinde özellikle estetik protez tedavilerinde oldukça yüksek başarı göstermiştir.

Neden Zirkonyum Porselen Diş Çok Başarılı?

Zirkonyum Porselenlerin başarısındaki en büyük neden; basınçlara ve kırılmalara karşı çok sağlam olmalarıdır. Özellikle ağızda kullanılan porselenlerde aranılan ilk özellik çiğneme ve ısırma kuvvetlerine karşı dayanıklı olma özelliğidir. Zirkoyum dişlerin en önemli diğer özelliği ise doğal dişlere çok benzer estetik özelliklere sahip olmalarıdır. Zirkonyum porselen dişler doğal dişler gibi ışığı geçirebilirler ve doğal diş görünümüne sahiptirler.

Bir başka özelliği ise zirkonyum porselenlerin en büyük farkı, diş dokuları ve dişeti ile olan mükemmel uyumu ve dostluğudur. Zirkonyum porselen metal destekli porselenler arasındaki bu belirgin farklar, zirkonyum porselenlere rağbeti arttırmaktadır. Özellikle sağlığı ve estetiği birarada isteyen hastaların tek tercihi olan metal desteksiz zirkonyum porselenler ömürleri açısından da avantajlara sahip.

Pahalı Ama Uzun Ömürlü

Zirkonyum kaplama porselenlerin fiyatları normal metal destekli porslenlers göre daha yüksektir. Genelde diş hekimleri metal destekli porselenlerin iki katı fiyat vermektedir. Eskiden çok daha pahalı olan bu porselenler yaygınlaştıkça fiyatlarıda düşmektedir. İstanbul'da zirkonyum porselen fiyatları Ankara'daki zirkonyum porselen fiyatlarına oranla çok daha yüksektir. Genelde metal destekli porselenlere göre yaklaşık 3- 4 kat daha pahalıdır.

Metal destekli porselenler bazı ışıklarda (disko, fotoğraf makinesi flaşı vb.) ağızda yokmuş gibi koyu renk bir boşluk görüntüsü verirler. Full porselenler ise doğal diş gibi her türlü ışığı geçirirler. Diş hekimliğinde kullanılan en estetik materyallerdir.

Zirkonyum Porselen Diş Avantajları

• Zirkonyum porselen dişler alerjik değildir, doku dostu bir materyaldir.

• Zirkonyum porselenler ışığı geçirdiklerinden doğal diş yapısına çok benzer bir estetik oluştururken, çok iyi yapılmış bile olsa metal-porselenlerde bir donukluk ve yapaylık vardır. Bu nedenle özellikle ön dişlerde zirkonyum porselenler tercih edilir.

• Metal destekli porselenler mekanik olarak dişe yapıştırılırlar. Zirkonyum dişler mekanik ve kimyasal olarak dişe tutturulur. Bu yüzden metal desteklilere göre tutuculukları çok daha yüksektir.

• Zirkonyum yalıtkan bir malzeme olduğundan soğuk-sıcak hassasiyeti oluşmaz.

• Alt yapıda kullanılan bazı metallere karşı (nikel vb.) oluşabilecek alerji riski zirkonyum porselenlerde yoktur.

• Diş eti çekildiğinde, zirkonyum porselenler estetik görünümlerini korurlarken, metal porselenler diş ile birleştikleri bölgede kötü bir görüntü oluştururlar Diş eti uyumu klasik metal alt yapılı porselenlere göre çok daha iyidir. Diş eti hastalıklarında ya da dişeti çekilmelerinde sıkça görülen diş eti morlukları zirkonyumda görünmez.

• Altyapıda metal kullanılmadığı için dişeti ile restorasyonun birleşim bölgesinde koyu renkli çizgiler oluşmaz.

Daha ayrıntılı bilgi için

www.zirkonyumdisfiyati.com
www.dislerinibeyazlat.com
www.implantdisfiyati.com
www.zirkonyum-dis.com
www.drsertac.com

Ya da

Telefon : 0530 822 69 45
E-Mail : estetik.disler@gmail.com

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır. İçerisinde metal olan geleneksel kaplamalar elmas frezler ile kesilerek çıkarılabilir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalarda esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekince, mutlaka kesilmesi gerekir. Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplaması ç

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur? bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür. Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur. Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur. Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır. Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.

ZİRKONYUM DİŞ YORUMLAR VE YAPTIRAN ÜNLÜLER

Beğenilen bir insan olmak  içgüdüsel bir davranıştır. İnsan olduğunu beğenilmek için ne gerekiyorsa yapar. Çünkü beğenilen bir insan toplumda kendisini kabul ettirebilir. Bu sayede hem iş yaşantısında hem de özel yaşantısında istediği yaşam standardını yakalayabilecektir. Beğenilmek sadece iyi huylu olmak ile maalesef mümkün olamamaktadır. Kişinin davranışları toplumda yer edilmesini sağlasa da özellikle ilk görünüm anında estetik  ve estetik diş  görüntüsü yüzündeki simetri ve dişlerinin rengi olumlu bir fikir oluşması için büyük oranda katkı sağlar. Bu durumu bilimsel araştırmalar ile de kanıtlanmış olan uzmanlar Özellikle insan vücudunda kabul edilebilir bir simetri olması gerektiğini söylemektedir.  Dişler sadece yemek yemek için değil dudak ve yanak dokularını desteklemek ve aynı zamanda konuşma sırasında seslerini doğru çıkarabilmek için fonksiyon sağlarlar. Dişlerin kaybedilmesinin önemli sindirim sistemi rahatsızlıklarına yol açtığını biliyoruz. Diş eti hastalıkları da ağız kok