Ana içeriğe atla

Zirkonyum Diş Kaplama porselen

Zirkonyum Diş
www.zirkonyumdiş.com

Dental implantlar sayesinde en geç 2 ay içerisinde eksik dişlerinize yeniden kavuşabilir ve normal hayata döneblirsiniz.


 • Laminateler ön dişlerin diş yüzüne yapıstırılır ve estetik porselenden yapılır.
 • Teller hiç görülmeden ağız içi dişlerin dile bakan arka tarafına braket yapıştırılarak ortodontik (Lingual teknik) tedavi yapılabilir.
 • Yumuşak doku lazer çalışmaları, yapılan cerrahi sonrasında iyileşmeyi hızlandırır.
 • Dişlerin rengi ağartılmak istendiğinde bu beyazlatma klinik ortamında 45 dakikada yapılabilir.

 • Ağzında hiç diş olmayan bir birey için tüm dişleri porselen diş hekimive sabit yapabilmek için alt çeneye en az 6-8 / Üst çeneye 6-8 implant gereklidir. Bu durumda hastaya alt üst en az 24 ya da 28 diş yapmak mümkündür. Bu dişler kesinlikle çıkmaz ve ömür boyu kullanılabilir.
 • Alt çeneye 2 üst çeneye 2 olmak üzere az sayıda (2-4) implant üzerine çıkartılabilir total protezler yapılabilir.
 • İmplantlar kırılmaya ya da kayba karşı ömür boyu garantilidir. İmplant kaybı durumunda en az 2 ay beklemek kaydıyla aynı yere tekrar implant yapılabilir.
 • İmplant üstüne ön dişler bölgesinde zirkon yada empress full estetik porselen kuronlar yapılabilir.
 • Zirkon ve empress kuronlarda metal altyapı yerine seramik altyapı bulunur. Bu alt yapı estetik ve saglam olması yanında gerçek diş görünümü verir. • www.zirkonyumdisfiyati.com 

  Bu blogdaki popüler yayınlar

  ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

  Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır.
  İçerisinde metal olan geleneksel kaplamalar elmas frezler ile kesilerek çıkarılabilir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalarda esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekince, mutlaka kesilmesi gerekir.
  Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplaması çıkarıldı…

  Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

  Diş eti Renklenmesi Neden Olur?bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür.
  Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur.
  Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur.
  Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır.
  Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.
  Sabahları ağızda kötü …

  ZİRKONYUM DİŞ YORUMLAR VE YAPTIRAN ÜNLÜLER

  Beğenilen bir insan olmak  içgüdüsel bir davranıştır. İnsan olduğunu beğenilmek için ne gerekiyorsa yapar. Çünkü beğenilen bir insan toplumda kendisini kabul ettirebilir. Bu sayede hem iş yaşantısında hem de özel yaşantısında istediği yaşam standardını yakalayabilecektir. Beğenilmek sadece iyi huylu olmak ile maalesef mümkün olamamaktadır. Kişinin davranışları toplumda yer edilmesini sağlasa da özellikle ilk görünüm anında estetik  ve estetik diş görüntüsü yüzündeki simetri ve dişlerinin rengi olumlu bir fikir oluşması için büyük oranda katkı sağlar. Bu durumu bilimsel araştırmalar ile de kanıtlanmış olan uzmanlar Özellikle insan vücudunda kabul edilebilir bir simetri olması gerektiğini söylemektedir. Dişler sadece yemek yemek için değil dudak ve yanak dokularını desteklemek ve aynı zamanda konuşma sırasında seslerini doğru çıkarabilmek için fonksiyon sağlarlar. Dişlerin kaybedilmesinin önemli sindirim sistemi rahatsızlıklarına yol açtığını biliyoruz. Diş eti hastalıkları da ağız koku…