Estetik Dişler

Estetik Dişler
Gülüş tasarımı, hekimlik ve sanatın birlikte uygulanarak, size özel ideal gülüşünüzü yenilemektir. Sizin birtakım kişisel istekleriniz ile sağlık ve doğallığı da birleştirerek sağlıklı bir gülüşü planlamaktır.

Gülüş Tasarımına Nereden Başlanır? Size yakışan estetik gülüş ifadesini belirlerken diğer faktörler: -Yüz Hatlarınız -Cinsiyetiniz -Yaşınız -Gülüş simetrisi -Dişlerinizin sıralanışı ve renkleri -Dudaklarınız -Dişetleriniz Erkek ve kadın anatomisi birbirinden farklıdır. Erkeklerde yüz hatları daha keskin ve belirgindir. Alın burun, çene ucu orantısı kadın yüzüyle farklılıklar gösterir. Kadınlarda geçişler daha yumuşak burun ve kaş kemerleri daha siliktir. Dişlerde de aynı paralellik vardır.

Kadınlarda Gülüş Tasarımı: Dişlerin köşeleri daha yumuşak döner, Gülme hattı yukarı doğru kavislidir, Ortadaki iki diş yandaki dişlerden biraz daha uzundur, Komşu dişlerin köşeleri arasında minik aralıklar vardır. Erkeklerde Gülüş Tasarımı: Komşu dişler daha düz bir hatta birleşirler, Dişlerin hatları daha belirgindir, Gülme hattı daha düzdür.