Ana içeriğe atla

Diş temizliği

DİŞ TAŞI DİŞ TEMİZLİĞİ

Diş hekiminiz diş ipi ve fırça kullanma konusunda size eğitmenlik yapabilecek bir diş sağlığı koruma uzmanıdır. Diş ipi kullanma konusunda takıldığınız bir yer olursa, ilk ziyaretinizde diş hekiminize diş ipi tekniğinize bakarak, bazı uyarılarda bulunmasını rica edin.

■ Yaşam için potansiyel tehdit taşıyan bazı hastalıkların işaret ve belirtileri önce ağızda ortaya çıktığı için, bir diş muayenesi ya da diş hekimi ziyareti sırasında erken bir aşamada tespit edilmeleri mümkündür.

■ Acıdığı için profesyonel diş temizliği yapmaktan korkuyorsanız, endişelenmenize hiç gerek yoktur. Ağrı giderici iki yöntem mevcuttur. Temizlik başlamadan önce hissizleşme yaratan bir özel gargara kullanılabilir. Ya da temizlik sırasında topikal anestezi yapılmasını isteyebilirsiniz.

■ Hijyen randevunuz öncesinde dişetiniz tahrişli ve kanamalı ise, seans sonrasında bir hafta boyunca dişetinizin durumunu iyi takip edin. Dişetiniz kanamaya ve sızlamaya devam ederse, diş hekiminizi arayın.

■ Ağzınızda temizlenecek iki hedef bölge vardır. Birinci hedef dişetiniz, ikinci hedef ise dişlerinizdir.

■ Özel yüzeylerin temizliği için çıkarılmış bazı ağız bakım gereçleri vardır. Diş ipi dişlerin arasına ve dişeti hizasının altına gi­rer. Diş fırçanız dişin yüzeyini ve dilinizi temizler; dil için özel bir temizleyici bölümü kullanabilirsiniz.

diş temizeme fiyatı
■ Ağız spreyi sabit köprülerin altına ve dişeti hizasının dibine sıvı akıtan bir el aletidir. Gingivitis ya da dişeti hastalığı probleminiz varsa işe yarar.

■ Ağız sıvıları eğer bir problemi gizliyorlarsa, problem olabilirler. Diş hekiminize kronik nefes kokmasının nedenini sorun. Dişeti hastalığının işareti olabilir.

■ Dişlerinizi temizlemenize zorluk çıkaran eski dolgulardan ya da eski diş onarımlarından kurtulun. Diş hekiminizden tavsiye alın.

Published with Blogger-droid v2.0.4diş temizliği,diş temizletme,diş taşı,diş taşı temizletme,diş taşı temizleme fiyatı,

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır.
İçerisinde metal olan geleneksel kaplamalar elmas frezler ile kesilerek çıkarılabilir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalarda esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekince, mutlaka kesilmesi gerekir.
Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplaması çıkarıldı…

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur?bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür.
Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur.
Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur.
Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır.
Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.
Sabahları ağızda kötü …

ZİRKONYUM DİŞ YORUMLAR VE YAPTIRAN ÜNLÜLER

Beğenilen bir insan olmak  içgüdüsel bir davranıştır. İnsan olduğunu beğenilmek için ne gerekiyorsa yapar. Çünkü beğenilen bir insan toplumda kendisini kabul ettirebilir. Bu sayede hem iş yaşantısında hem de özel yaşantısında istediği yaşam standardını yakalayabilecektir. Beğenilmek sadece iyi huylu olmak ile maalesef mümkün olamamaktadır. Kişinin davranışları toplumda yer edilmesini sağlasa da özellikle ilk görünüm anında estetik  ve estetik diş görüntüsü yüzündeki simetri ve dişlerinin rengi olumlu bir fikir oluşması için büyük oranda katkı sağlar. Bu durumu bilimsel araştırmalar ile de kanıtlanmış olan uzmanlar Özellikle insan vücudunda kabul edilebilir bir simetri olması gerektiğini söylemektedir. Dişler sadece yemek yemek için değil dudak ve yanak dokularını desteklemek ve aynı zamanda konuşma sırasında seslerini doğru çıkarabilmek için fonksiyon sağlarlar. Dişlerin kaybedilmesinin önemli sindirim sistemi rahatsızlıklarına yol açtığını biliyoruz. Diş eti hastalıkları da ağız koku…