Ana içeriğe atla

ZİRKONYUM DİŞ

www.zirkonyumdisnedir.com

Zirkonyum destekli porselenler, metal destekli restorasyonlara kıyasla ne kadar dayanıklıdır?

•             Metal destekli restorasyonlara karşı bir dezavantaj söz konusu değildir.Restorasyonlar tam uyum sağlar ve zirkonyum'un porselen desteği yeterlidir.

Aşındırma yapılacağı zaman zirkonyum restorasyonlarda su soğutma kullanılmalı mıdır?

Mutlaka kullanılmalıdır.

Zirkonyum'un bilinen metal-seramik yapılara kıyasla yaşlanması ve dayanıklılık kaybı nasıldır?

•             Bütün malzemeler yaşlanır, metaller bile. Metallerin bükülme direnci eskimeden önce 500 MPa civarındadır. ICE Zirkonyum'un ise 1400 MPa dır. %30 direnç kaybı varsayımıyla bile zirkonyum hala 980 MPa bükülme direncine sahip kalmaktadır.

 Porselen ve zirkonyum arasındaki tutum nasıl sağlanır?

•             Mekanik tutum, baskı ile birleşme ve yüzey kaynaşımı.
Zirkonyum restorasyonlar hakkında kim uzun süreli çalışmalar ve deneyleri kaydetmiştir?
•             Avrupa da üniversitelerde 12 yıldan beri zirkonyum üzerinde emsalsiz çalışmalar gerçekleştirmekte ve pozitif sonuçlar almaktadır.

Zirkonyum restorasyonlar nasıl simante edilmelidir?

•             Fosfat veya cam iyonomer sunanlarla birlikte Zirkonyum restorasyonlar için üretilmişmaddeler kullanılabilir.

Zirkonyum ve metal destekli seramik arasında dayanıklılık mukayesesi

•             .Zirkonyum kıymetli metale kıyasla çatlamaya daha dayanıklıdır
fakat daha az esnektir.

Zirkonyum diş kaplama için endikasyonlar ve kontra endikasyonlar nelerdir?

•             Tüm sabit ve çıkarılabilir protezler için önerilir.
•             Dikey boyutların minimal olduğu durumlarda önerilmez.

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır. İçerisinde metal olan geleneksel kaplamalar elmas frezler ile kesilerek çıkarılabilir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalarda esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekince, mutlaka kesilmesi gerekir. Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplaması ç

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur? bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür. Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur. Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur. Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır. Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.

ZİRKONYUM DİŞ YORUMLAR VE YAPTIRAN ÜNLÜLER

Beğenilen bir insan olmak  içgüdüsel bir davranıştır. İnsan olduğunu beğenilmek için ne gerekiyorsa yapar. Çünkü beğenilen bir insan toplumda kendisini kabul ettirebilir. Bu sayede hem iş yaşantısında hem de özel yaşantısında istediği yaşam standardını yakalayabilecektir. Beğenilmek sadece iyi huylu olmak ile maalesef mümkün olamamaktadır. Kişinin davranışları toplumda yer edilmesini sağlasa da özellikle ilk görünüm anında estetik  ve estetik diş  görüntüsü yüzündeki simetri ve dişlerinin rengi olumlu bir fikir oluşması için büyük oranda katkı sağlar. Bu durumu bilimsel araştırmalar ile de kanıtlanmış olan uzmanlar Özellikle insan vücudunda kabul edilebilir bir simetri olması gerektiğini söylemektedir.  Dişler sadece yemek yemek için değil dudak ve yanak dokularını desteklemek ve aynı zamanda konuşma sırasında seslerini doğru çıkarabilmek için fonksiyon sağlarlar. Dişlerin kaybedilmesinin önemli sindirim sistemi rahatsızlıklarına yol açtığını biliyoruz. Diş eti hastalıkları da ağız kok