Ana içeriğe atla

Diş Beyazlatma yöntemleri

dis-Beyazlatma-ornek

DİŞLERİNİZİN DAHA GÜZEL VE BEYAZ GÖRÜNMESİ İÇİN DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ


EV TİPİ DİŞ BEYAZLATMA(HOME BLEACHING)

Hastanin kendi basina uygulayabilecegi bir yöntemdir, asamalari söyledir:
Hekimin agizdan ölçü alip, dislerinizin üzerine takabileceginiz ince lastik kaliplari oluşturması.
Hastanin kendisi için hazirlanmis özel kalibin içerisine ilaç yerlestirerek bu kalibi beyazlatilacak dislerin üstüne günde en az 2 - 8 saat takmasi (tercihen uykuda), Tedavinin ortalama 1 - 4 hafta içinde sonlandirilmasi.

KLİNİKTE UYGULANAN DİŞ BEYAZLATMA (OFICE BLEACHING)
Klinikte bir hekim tarafindan yapilan beyazlatmadir ki asagidaki sekilde uygulanir:
Agartici ilaç, bu islem hakkinda deneyimi olan bizler tarafyndan dişinizin üzerine yerlestirilir.
Ilgili disin üzerine beyaz renkli isik kaynagi belli bir süre tutulur. Islem bittiginde sonuç hemen gözlenir.
Her iki yöntemde etkin olmasina ragmen tercih, renklenmenin derecesine, tedavinin ne kadar çabuk sonlandirilmak istendigine bulanty refleksine uyku alışkanlıklarına bağlı olarak bizim tarafımızdan size en uygun yöntem seçilir.

Beyazlatma islemi kimlere uygulanabilir?
Hemen hemen herkese! Ancak, tedavinin etkili olamayacagi bazi durumlar vardir. Dishekiminiz tam bir agiz içi kontrol ve teshisi ile dislerin bu islem için uygun olup olmadigini belirleyecektir. Disleriniz saglikliysa daha beyaz ve dogal gülümseme için ideal bir çözümdür.

Uygulama süresi ne kadardir?
Genelde, ilk uygulamada beyazlama baslar. Ancak, ideal görüntüye ulasmak için, uygulamanin 6-14 gün devam etmesi gerekir.
Disler beyazladiktan sonra eski haline döner mi?
Disler her zaman için eskisinden daha beyaz olacaktir. Ancak,kişinin talebi olursa ,agiz bakimina bagli olarak birkaç yylda bir pekistirme tedavisi yaptırarabilir.

Tedavi sirasinda nelere katlanmak zorunda kalacağım?
Eger sigara içiyorsaniz beyazlatma syrasynda sigara içmemeniz verenkli boyalı
gıdalar tüketmemeniz tavsiye edilir.Zamanla ortadan kalkacak soguk sicak hassasiyeti olabilir.

Dişlerde istenmeyen lekeler neden olusur?
Bunun bir çok sebebi olabilir. En yaygin olanlari; yaslilik, disleri boyayan maddelerin (kahve, çay, kola, sigara vb.) tüketimi, travmalar, eski protezler, kaplamalar, dolgulardir.
Dislerin olusumu boyunca kullanilan antibiyotik (tetracycline) de dislerde renklenmelere yol açabilir. Bu durum disin yapisindan ileri gelebilecegi gibi dis etkenlerin boyamasi ile, gelisim çaginda alinan antibiyotik ya da florür nedeni ile, yaslilikla, dise gelen bir darbe nedeni ile de olabilir. Kanal tedavisi sonrasy da diş renklenmeleri beyazlatylabilir.

DİŞ BEYAZLATMA İLE İLGİLİ YANLIŞ BİLİNENLER :
Malesef ülkemizde doğrulardan çok yanlışları biliyoruz ve kulaktan kulağa yayıyoruz.Gerçekle hiçbir ilgisi olmayan bazı hurafeler olduğundan aşağıdaki açıklamaları yazma gereği duydum.
Beyazlatma kesinlikle dişinizi bozmaz.
Beyazlatmadan sonra dişeriniz sallanmaz.
Beyazlatmadan sonra dişiniz eskisinden daha sarı olmaz.
Beyazlatma çamaşır suyu saç boyası gibi ucuz ilaçlarla yapılamaz.


Etiketler:Diş Beyazlatma ,evde diş Beyazlatma ,ofis tipi Beyazlatma ,diş hekimi,diş

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır. İçerisinde metal olan geleneksel kaplamalar elmas frezler ile kesilerek çıkarılabilir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalarda esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekince, mutlaka kesilmesi gerekir. Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplaması ç

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur? bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür. Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur. Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur. Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır. Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.

ZİRKONYUM DİŞ YORUMLAR VE YAPTIRAN ÜNLÜLER

Beğenilen bir insan olmak  içgüdüsel bir davranıştır. İnsan olduğunu beğenilmek için ne gerekiyorsa yapar. Çünkü beğenilen bir insan toplumda kendisini kabul ettirebilir. Bu sayede hem iş yaşantısında hem de özel yaşantısında istediği yaşam standardını yakalayabilecektir. Beğenilmek sadece iyi huylu olmak ile maalesef mümkün olamamaktadır. Kişinin davranışları toplumda yer edilmesini sağlasa da özellikle ilk görünüm anında estetik  ve estetik diş  görüntüsü yüzündeki simetri ve dişlerinin rengi olumlu bir fikir oluşması için büyük oranda katkı sağlar. Bu durumu bilimsel araştırmalar ile de kanıtlanmış olan uzmanlar Özellikle insan vücudunda kabul edilebilir bir simetri olması gerektiğini söylemektedir.  Dişler sadece yemek yemek için değil dudak ve yanak dokularını desteklemek ve aynı zamanda konuşma sırasında seslerini doğru çıkarabilmek için fonksiyon sağlarlar. Dişlerin kaybedilmesinin önemli sindirim sistemi rahatsızlıklarına yol açtığını biliyoruz. Diş eti hastalıkları da ağız kok