Ana içeriğe atla

Diş hekimi Sertaç Kızılkaya

http://www.drsertac.com/doctor/dis-hekimi-sertac-kizilkaya/

Estetik diş tedavi uygulamalarındaki hızlı gelişmeler daha doğal görüntülü ve daha uyumlu uzun ömürlü kaplamalar yapılabilmesine olanak sağlamaktadır. Diş ekimi Sertaç kızılkaya dan günümüzde en çok uygulanan estetik diş tedavi yöntemleri hakkında bilgi almak istedik. Kendisi KORUDENT DİŞ KLİMİĞİ kurucusu. Tüketiciler derneği hasta hakları komisyonu başkanlığı ve sağlık hizmelerinde hizmet kalitesi ve verimlilik konularında çalışmaları olan değerli bir Diş Hekiöi. Birçok dernek ve vakıfta üyelik ve yöneticilik tecrübesi var.  Çok sayıda mesleki eğitim semineri ve kongresine katılımını olan Sertaç kızılkaya dan aldığımız bilgileri size aktarıyoruz.
Diş beyazlatma işlemi her zaman gerekir mi?
Toplumda giderek artan daha beyaz diş ile görünme arzusu insanların işlerine verdiği dikkati arttırmıştır. Belki daha önceki yıllarda hiç renginden rahatsız olmayan insanlar artık daha beyaz dişler ister oldular. Neyseki günümüzde orada teknikler ve diş hekimliği uygulamaları sayesinde daha beyaz dişlere sahip olma isteği artmıştır. Saçlarınıza yaptığımız bakımın artması gibi dişler için de baktım her geçen gün artıyor. Daha beyaz dişlerin insanı daha mutlu değilde unutmayacağımız gerçeklerden bir tanesi. Bu bakımdan daha beyaz diş hayali olan insanlara gerek hiç beyazlatma yöntemleri gerekse uygulamaları ile bu görüntüyü vermek mümkün olmaktadır.
Eğri dişleri şeffaf plaklar ile düzeltilmesi mümkün mü?
Evet ortodonti tedavisi nde alternatif bir yöntem olarak şeffaf plaklar ile artık eğri dişleri düzeltebiliyorum. Türkiye'de geçmiş yıllarda çok yüksek fiyatlar ile uygulanabilen bu tedaviler artı diş teli fiyatları ile aynı seviyelere geldi. Şeffaf plak kullanarak yaklaşık bir yıl içerisinde konum bozukluğu olan dişlerin düzeltilmesi gerçekleştir edebilmektedir. Her vaka için uygun olmasa da tecrübeli bir hekim hangi hastada hangi tedavinin uygun olacağını doğru bir şekilde belirledikten sonra şeffaf Aparey ile eğri dişlerin düzeltilmesi yani ortodonti tedavisi olmaktadır.
Zirkonyum diş kaplama avantajları nelerdir?
İçerisinde metal bulunmayan estetik bir diş kaplamadır zirkonyum diş kaplama. Biyolojik uyumu sayesinde de vücutta uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanılabildiğini biliyoruz. İlk çıktığında hangi işlerde kullanılmaya başlanan bu malzeme gün geçtikçe kullanım alanına genişletmiştir. Diş eksikliği nde köprü olarak veya diş üzerine kaplama olarak kullanılabilir. İmplantlar üzerine zirkonyum diş kaplamalar başarılı bir uygulamadır. Sistemin en büyük özelliği bilgisayar destekli tasarım ve üretim aşaması ile yapılıyor olmasıdır. Bu sayede ağızdaki implant veya kesik diş ile mükemmel uyum sağlayan zirkonyum diş kaplama uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanılabilmektedir.
Aldığımız bilgiler için ünlülerin diş hekimi Sertaç Kızılkaya teşekkür ederiz. Sonraki yazımızda sizlerle birlikte olmayı dileyerek sağlık ve mutluluklar diliyoruz..

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır.
İçerisinde metal olan geleneksel kaplamalar elmas frezler ile kesilerek çıkarılabilir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalarda esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekince, mutlaka kesilmesi gerekir.
Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplaması çıkarıldı…

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur?bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür.
Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur.
Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur.
Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır.
Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.
Sabahları ağızda kötü …

ZİRKONYUM DİŞ YORUMLAR VE YAPTIRAN ÜNLÜLER

Beğenilen bir insan olmak  içgüdüsel bir davranıştır. İnsan olduğunu beğenilmek için ne gerekiyorsa yapar. Çünkü beğenilen bir insan toplumda kendisini kabul ettirebilir. Bu sayede hem iş yaşantısında hem de özel yaşantısında istediği yaşam standardını yakalayabilecektir. Beğenilmek sadece iyi huylu olmak ile maalesef mümkün olamamaktadır. Kişinin davranışları toplumda yer edilmesini sağlasa da özellikle ilk görünüm anında estetik  ve estetik diş görüntüsü yüzündeki simetri ve dişlerinin rengi olumlu bir fikir oluşması için büyük oranda katkı sağlar. Bu durumu bilimsel araştırmalar ile de kanıtlanmış olan uzmanlar Özellikle insan vücudunda kabul edilebilir bir simetri olması gerektiğini söylemektedir. Dişler sadece yemek yemek için değil dudak ve yanak dokularını desteklemek ve aynı zamanda konuşma sırasında seslerini doğru çıkarabilmek için fonksiyon sağlarlar. Dişlerin kaybedilmesinin önemli sindirim sistemi rahatsızlıklarına yol açtığını biliyoruz. Diş eti hastalıkları da ağız koku…