Ana içeriğe atla

EN İYİ DİŞ

Tedavi ihtiyacı olan insanlar içinde yapılacak işlem ile ilgili olarak farklı beklentileri olan değişik öncelikleri olan kişiler olduğunu biliyoruz. Kimi insan yapılacak diş tedavisi veya kaplaması için en uzun ömürlü tedavi olmasını ister. Kimi insan da işlemin ne kadar zaman'da biteceği ilgilenir. Bazen sadece fiyat önemli olur. 
Aslında en önemlisi size bu tedavinin ne kadar faydalı olacağıdır. Tedavi sonrası kullanım süresi ve risk olup olmadığı çok önemlidir. Diş fiyatlarındaki farklılıklar kullanım süresi ile oran kurulduğunda ilk başta pahalı olduğunu düşündüğümüz yüksek fiyatlı tedavinin kullanım ömrü uzun olduğu için aslında uygun fiyatlı bir tedavi olduğudur. 
Kullanım süresi değerlendirilmelidir ve kullanım ömrünün uzun olmasının en önemli faktör olduğu görünür. 
Örnek olarak metal porselen diş kaplama yapılan bir hasta için diş Eti çekilme riski yüksektir. Buna alternatif olarak uygulanacak zirkonyum diş kaplama kullanım süresi boyunca hem estetik hem de çok iyi bir koruma sağlar. Metal içerikli porselen diş kaplamaya göre iki kat daha uzun ömürlü olur. Hem diş etleri kararmaz ve kanamaz hem de diş eti çekilmesi olmaz. 
EN İYİ DİŞ KAPLAMASI
İyi bir diş kaplaması sadece malzemenin adı ile veya markası ile gerçekleştirilemez. Bir kaplamanın iyi olabilmesi için önce iyi bir planlama sonra dikkatli bir ağız içi hazırlık gerekir. Yapılan hazırlığı alınacak ölçü ile illa bırak duvarı aktarmak da büyük önem taşır. Ölçü malzemesi ne kadar iyi olursa olsun doğru kullanılmadığı zaman ağız ortamına modele doğru bir şekilde aktarılması mümkün olamayabilir. Hazırlık ve ölçü aşamasından sonra laboratuvar aşamalarının da büyük önem taşıdığını biliyoruz. Diş kaplamasının laboratuvar aşamaları altyapı hazırlığı ve üzerine estetik çalışma ile tamamlandı. Gerek ve gerekse yüzey ve şekil özelliklerinin doğal dış görüntüsü daha koyması istenir. Laboratuvar işi tamamlayıp doktora gönderiyoruz. Doktor işin az daha uyumunu ve gerekli şartları taşıyıp taşımadığını kontrol ederek düzeltmeler için laboratuvara tekrar gönderebilirim. İyi bir diş kaplamayapılma hekim ile laboratuvarın işbirliği gayreti özeli bilgi tecrübe birikimi ile mümkündür. Buna hastanın yardıma iyi niyeti ve tedaviye uyumu eklendiğinde herkes için yüz güldürücü bir sonuç alınması mümkün olacaktır.
Sizde uzun ömürlü sorunsuz diş kaplaması yaptırmak istiyor iseniz  0549 3474347diş muayenesi için randevu talep edebilirsiniz. Yukarıdaki  numara randevu içindir. Sorular için muayene sırasında hekim ile görüşmeniz gerekir. 

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır. İçerisinde metal olan geleneksel kaplamalar elmas frezler ile kesilerek çıkarılabilir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalarda esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekince, mutlaka kesilmesi gerekir. Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplaması ç

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur? bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür. Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur. Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur. Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır. Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.

ZİRKONYUM DİŞ YORUMLAR VE YAPTIRAN ÜNLÜLER

Beğenilen bir insan olmak  içgüdüsel bir davranıştır. İnsan olduğunu beğenilmek için ne gerekiyorsa yapar. Çünkü beğenilen bir insan toplumda kendisini kabul ettirebilir. Bu sayede hem iş yaşantısında hem de özel yaşantısında istediği yaşam standardını yakalayabilecektir. Beğenilmek sadece iyi huylu olmak ile maalesef mümkün olamamaktadır. Kişinin davranışları toplumda yer edilmesini sağlasa da özellikle ilk görünüm anında estetik  ve estetik diş  görüntüsü yüzündeki simetri ve dişlerinin rengi olumlu bir fikir oluşması için büyük oranda katkı sağlar. Bu durumu bilimsel araştırmalar ile de kanıtlanmış olan uzmanlar Özellikle insan vücudunda kabul edilebilir bir simetri olması gerektiğini söylemektedir.  Dişler sadece yemek yemek için değil dudak ve yanak dokularını desteklemek ve aynı zamanda konuşma sırasında seslerini doğru çıkarabilmek için fonksiyon sağlarlar. Dişlerin kaybedilmesinin önemli sindirim sistemi rahatsızlıklarına yol açtığını biliyoruz. Diş eti hastalıkları da ağız kok