Ana içeriğe atla

Zirkonyum diş kaplama sorunları

Zirkonyum diş kaplama klasik metal porselen diş kaplamaları göre bir çok bakımdan özellikleri ve kullanım kolaylığı nedeni ile ön plana çıkar.
Estetik zirkonyum diş
ESTETİK ZİRKONYUM DİŞ ÖRNEK 05493474347

Vücutta alerji yapmaması en büyük özelliğidir. Zirkonyumun ışık geçirgen olması sayesinde yapılan kaplama dişler doğal diş yapısına benzer bir şekilde hazırlana bilmektedir. Bu sayede zirkonyum ile yapılan kaplama ve köprüler estetik görüntü sağlayabilmektedir. Metal destekli porselen dişler çok dikkatli çalışılsa bile zirkonyum diş kaplamalar kadar canlı ve doğal görünmeleri mümkün olamaz. Fiyat olarak diğer diş kaplamalarına göre yüksek olan zirkonyum diş fiyatları kullanılan malzeme, teknik, laboratuvar giderleri, hekimin tecrübesi ve kliniğin giderleri ile doğru orantılı olarak fiyatlandırılıyor.
Zirkonyum diş
ZİRKONYUM DİŞ
2016 - 2017 yılları içerisinde zirkonyum diş fiyatları önceki yıllara göre daha uygun olacaktır. Zirkonyum diş üretilme ve teknolojisi belirli bir yatırım gerektirir. Bu nedenle diş teknisyenleri bu diş kaplamaları yaparken yatırım maliyetlerini de üzerine koyarak zirkonyum diş fiyatlarını belirler. Ağzınızda belkide bir hayat boyu kullanacağınız estetikli zirkonyum kaplamalar ile bir sorun yaşamamak için düzenli diş kontrollerinizi yaptırıp varsa küçük problemleri büyümeden telafi edip düzelttirmeli tavsiye edilmektedir.
Zirkonyum diş kaplamalar laboratuvarda üretimleri aşamasında bir çok teknolojik cihaz kullanılır. Bu cihazların satın alma maliyetleri yani amortismanları yüksektir. Bunun haricinde üretilecek her bir zirkonyum diş kaplama için bloklar satın alınmak zorundadır. Bu bloklarda yurtdışından geldiği için fiyatları döviz ile olmaktadır. Bloklardan zirkonyum dişleri kazan makina belirli periyotlar ile kalibrasyon ayarı yapılan cihazlardır. Çok hassas bir çalışma gerektiren laboratuvar aşaması gerek altyapı kuruluş maliyetleri gerekse işletme giderleri olarak maliyetlidir. Bütün bu maliyetler yaptıracağımızdır Konya'nın dış kaplama fiyatlarına yansımaktadır. Kötü malzeme ile üretilmiş zirkonyum diş kaplamalar dişlerinizin üzerinde olması gerektiği gibi uyum sağlayamayacaktır. Estetik olarak da dişleriniz ile aynı özelliklere kavuşamayan ucuz zirkonyum kaplamalar size son derece mutsuz edecektir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için kaliteli ve kendini ispatlamış malzemeler ile çalışan klinikleri tercih etmeniz önerilir. Birkaç 100 TL daha ucuz olsun diye ne olduğunu bilmediğimiz ürünler ile çalışmak özellikle ağız diş sağlığı için büyük bir cesaret ister ve sonu hüsran olabilir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır.
İçerisinde metal olan geleneksel kaplamalar elmas frezler ile kesilerek çıkarılabilir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalarda esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekince, mutlaka kesilmesi gerekir.
Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplaması çıkarıldı…

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur?bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür.
Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur.
Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur.
Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır.
Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.
Sabahları ağızda kötü …

ZİRKONYUM DİŞ YORUMLAR VE YAPTIRAN ÜNLÜLER

Beğenilen bir insan olmak  içgüdüsel bir davranıştır. İnsan olduğunu beğenilmek için ne gerekiyorsa yapar. Çünkü beğenilen bir insan toplumda kendisini kabul ettirebilir. Bu sayede hem iş yaşantısında hem de özel yaşantısında istediği yaşam standardını yakalayabilecektir. Beğenilmek sadece iyi huylu olmak ile maalesef mümkün olamamaktadır. Kişinin davranışları toplumda yer edilmesini sağlasa da özellikle ilk görünüm anında estetik  ve estetik diş görüntüsü yüzündeki simetri ve dişlerinin rengi olumlu bir fikir oluşması için büyük oranda katkı sağlar. Bu durumu bilimsel araştırmalar ile de kanıtlanmış olan uzmanlar Özellikle insan vücudunda kabul edilebilir bir simetri olması gerektiğini söylemektedir. Dişler sadece yemek yemek için değil dudak ve yanak dokularını desteklemek ve aynı zamanda konuşma sırasında seslerini doğru çıkarabilmek için fonksiyon sağlarlar. Dişlerin kaybedilmesinin önemli sindirim sistemi rahatsızlıklarına yol açtığını biliyoruz. Diş eti hastalıkları da ağız koku…