Ana içeriğe atla

DİŞ SAĞLIĞI VE DİŞ ESTETİĞİ

DİŞ SAĞLIĞI VE DİŞ ESTETİĞİ

Sağlıklı Yaşam programında İbrahim Mayda ile sağlıklı ağız yapısı ve estetik diş hekimliği nde uygulanan yöntemler hakkında sohbet ettik. Diş eksikliğinin hangi problemlere neden olacağı ve tedavi yöntemleri hakkında bilgiler. Estetik diş hekimliği nde zirkonyum diş kaplamaların önemi doğal ve estetik bir gülüş için neler yapılabilir? Modern diş hekimliğinıiağlanır kullanılan yöntemler diş beyazlatma zararlı mıdır?
Zirkonyum diş kaplama örnekleri modelleri yapılmalı ve tedavi süresi hakkında bilgi alabileceğimiz bir sonraki programı kaçırmayın.


Estetik diş hekimliği nde zirkonyum malzemesinin bir çok önemli avantaj sağladığını biliyoruz. Bunlar içerisinde önemli olanlar zirkonyum malzemenin rengi dolayısıyla sağladığı üstünlüktür. Metal diş kaplamaları diş eti kenarında renk koyulur yapar. Oysa zirkonyum ile yapılan kaplamalar diş eti ile uyumlu olmaktadır. Uzun yıllar diş eti çekilmesi olmadan kullanıla bilirler. Diş eti kenarında renk değişikliği olmaz. Diş eti kanamasına neden olmazlar. Diş kaplamalarında en büyük sorunlardan bir tanesi diş eti problemleridir. modern teknoloji ile üretilen estetik kaplamalar da diş eti problemleri az seviyeye indirilir. Malzemenin üstün özellikleri dikkatli bir ağız içi hazırlık ölçüm ve laboratuvar aşaması ile birleştiğinde sorunsuz diş kaplamaları yapmak olur. Diş hekimi Sertaç Kızılkaya dan estetik diş kaplamalar hakkında bilgi aldığımız Bir sonraki yazımızda mutlaka okumalısınız.


Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİRKONYUM KAPLAMA SÖKÜLMESİ

Bir çok insan çeşitli nedenlerle hasar gören dişler yerine diş kaplama ve köprüleri yapıldığını biliyoruz. Uygulanan bu diş kaplamaları ve diş köprüleri zaman içerisinde deformasyona uğrayarak değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda diş kaplama sökülmesi gündeme gelir zirkonyum diş kaplama sökülmesi metal porselen diş kaplama söküm işleminden farklıdır. İçerisinde metal olan geleneksel kaplamalar elmas frezler ile kesilerek çıkarılabilir. Hatta köprü veya kaplamayı kesmeden üzerine kuvvet uygulayarak metalin istemesinden dolayı köprülerin çıktığını da biliyoruz. Zirkonyum diş kaplamalarda esnek yapı yoktur. Bu nedenle zirkonyum çıkarılması gerekince, mutlaka kesilmesi gerekir. Kaplama Dişlerin Çıkarılma Yöntemi Kaliteli malzemeden dikkatli bir uygulama ile yapılan diş kaplaması 15-20 yıl süreyle sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kaplama çıkarılmadan önce çıkarma nedeni doğrulanmalıdır. Çünkü çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılanma ihtimali yüksektir. Diş kaplaması ç

Kaplama dişlerde dişeti renklenmesi neden olur?

Diş eti Renklenmesi Neden Olur? bilim ve sanatta aşarı için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Estetik diş hekimliği uygulamaları da bunlardan birisi.Diş etinde oluşan renklenmeler hakkında son derece tecrübeli ve bilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.Kendisi bize estetik diş tedavileri için diş eti renginin önemini anlattı. Diş eti renkelnmelerinde uyguladığı tedavilerden örnekler verdi. Diş kaplaması yapıldıktan sonra diş etlerinde morarma ve diş eti kanaması sorunu yaşayan birçok insan vardır. Bu durum kaderiniz değildir. Günümüzde zirkonyum diş kaplamaları ile bu sorunun çözümü mümkündür. Porselen altındaki metal, çoğu zaman koyu metal rengini diş etlerine yansıtır. Diş etinde dişin diş eti ile birleştiği yerde koyu bir renk oluşur. Kaplama diş kenarları diş etine baskı yapıyorsa ilk başta diş etinde beyazlama olur. Sonra kan dolaşımı bozulan diş etinde kanama başlar ve ardından diş eti iltahaplanır. Diş eti parlak kırmızı bir renk alır.

ZİRKONYUM DİŞ YORUMLAR VE YAPTIRAN ÜNLÜLER

Beğenilen bir insan olmak  içgüdüsel bir davranıştır. İnsan olduğunu beğenilmek için ne gerekiyorsa yapar. Çünkü beğenilen bir insan toplumda kendisini kabul ettirebilir. Bu sayede hem iş yaşantısında hem de özel yaşantısında istediği yaşam standardını yakalayabilecektir. Beğenilmek sadece iyi huylu olmak ile maalesef mümkün olamamaktadır. Kişinin davranışları toplumda yer edilmesini sağlasa da özellikle ilk görünüm anında estetik  ve estetik diş  görüntüsü yüzündeki simetri ve dişlerinin rengi olumlu bir fikir oluşması için büyük oranda katkı sağlar. Bu durumu bilimsel araştırmalar ile de kanıtlanmış olan uzmanlar Özellikle insan vücudunda kabul edilebilir bir simetri olması gerektiğini söylemektedir.  Dişler sadece yemek yemek için değil dudak ve yanak dokularını desteklemek ve aynı zamanda konuşma sırasında seslerini doğru çıkarabilmek için fonksiyon sağlarlar. Dişlerin kaybedilmesinin önemli sindirim sistemi rahatsızlıklarına yol açtığını biliyoruz. Diş eti hastalıkları da ağız kok